19.8 C
Nedjelja, 19 svibnja, 2024
NaslovnicaSportSjajni uspjesi dubrovačkih judo klubova

Sjajni uspjesi dubrovačkih judo klubova

Judo klub ura nage i judo klub Slano sudjelovali su na memorijalnom turniru ,,Mario Zebić” na kojem je nastupilo 630 natjecatelja iz 10 zemalja. U oštroj konkurenciji osvojili su tri zlata, jedno srebro, dvije bronce i tri peta mjesta.

Zlato su osvojili Stela Market u kategoriji +63kg, Điva Erak u kategoriji -40kg i Dalija Schumch u kategoriji -57kg. Drugo mjesto osvojila je Paula Palameta u kategoriji +70kg. Treća mjesta osvojili su Marin Brautović u kategoriji -42kg i Lukša Azinović u kategoriji -66kg.

Peta mjesta ostvarili su Šime Šimunović, Miho Šimunović i Marin Hrnić.

Judo klub Slano ostvario je uspjeh s jednim srebrom, jednom broncom i dva peta mjesta. Drugo mjesto osvojila je Paula Konjuh u kategoriji -52kg, treće mjesto osvojila je Gabrijela Konjuh u kategoriji -22kg i peto mjesto ostvario je Antonio Konjuh i Patricija Bogdan.

Na ovom turniru natjecali su se i judaši Judo kluba Konavle-Cavtat pod vodstvom trenera Gorana Milete i Vlaha Bratičevića.

-Naš klub je nastupio s jedanaest judoka (uzrasta U-14,16 i 18) i osvojio ukupno 8 medalja: 3 zlatne, 3 srebrene i 2 brončane medalje. Zlato su osvojile: Nika Katušić (U-16 i U-18), Dalia Schmuc, srebro Marko Vukorep, Antonija Đurković i Mihaela Vuković, a bronce  Mihaela Baule i Sara Pujo.

Još su nastupili Nikša Radovac, Lara Dučić, Marino Barać i Tara Vuković, javili su iz konavoskog kluba.