Dubrovnik
Petak, 29 ožujka, 2024
NaslovnicaSportPrvenstvo Hrvatske u plivanju: 14 zlata, 4 srebra i 5 bronci za...

Prvenstvo Hrvatske u plivanju: 14 zlata, 4 srebra i 5 bronci za PKJUG

U Rijeci se od četvrtka 16. do nedjelje 19. 12. održalo Prvenstvo Hrvatske u plivanju za kategorije seniora, ml.seniora, juniora i ml.juniora.
Na natjecanju je nastupilo 408 natjecatelja iz 37 klubova, a naš klub predstavljalo je 15 plivača i plivačica.

Osvojili smo ukupno 23 medalje od kojih je 14 zlata, 4 srebra i 5 bronci!
Pojedinačne medalje osvajalo je četvero naših predstavnika: Mario Šurković (12 medalja i 3 juniorska rekorda HR), Michel Brassard (4 medalje), Juraj Barčot (3 medalje), Vlaho Nenadić (1 medalja). Muške seniorske i ml.juniorske štafete osvojile su još 3 medalje. Mario i Michel ponovno su višestruki apsolutni prvaci Hrvatske.

Mario Šurković osvojio je 12 pojedinačnih medalja od kojih je čak 10 zlatnih i 2 srebrene. U disciplinama 100 mješovito, 200 mješovito, 100 slobodno uzeo je po tri zlata (seniori, ml.seniori, juniori), dok je na 200 slobodno bio zlatni u juniorskoj i srebreni u seniorskoj i ml.seniorskoj kategoriji. Ono što se treba posebno izdvojiti jesu čak tri juniorska državna rekorda Maria Šurkovića: 100 mješovito 54.85, 200 mješovito 2:00.03, 200 slobodno 1:46.12. Sjajnim rezultatima potvrdio je svoj status seniorskog reprezentativca.

Michel Brassard osvojio je ukupno 4 medalje i to sve zlatne!  Dvostruki je apsolutni državni prvak, a ukupno je osvojio četiri naslova. Najbolji je bio u mlađe seniorskom, ali i u seniorskoj konkurenciji u disciplinama 100 delfin i 200 delfin. Na 200 delfin plivao je sjajno vrijeme 1:58.60, što je samo 6 stotinki sporije od ml.seniorskog rekorda Hrvatske. S tim rezultatom izborio je mjesto u seniorskoj reprezentaciji Hrvatske za nadolazeće akcije.

Juraj Barčot osvojio je ukupno 3 pojedinačne medalje. Viceprvak Hrvatske je na 400 slobodno, dok je na 200 slobodno i 200 mješovito osvojio bronce- sve u ml.juniorskom uzrastu. Juraj je s rezultatom 1:52.38 u disciplini 200 slobodno izborio status juniorskog reprezentativca Hrvatske, te će sudjelovati na idućim pripremama.

Vlaho Nenadić osvojio je 1 pojedinačnu medalju- broncu i to u disciplini 200 leđno u ml.juniorskoj konkurenciji.

Štafete su uzele ukupno 3 medalje: seniorska 4×200 slobodno broncu u sastavu: Mario Šurković, Michel Brassard, Marko Baletin, Đivo Damić, te ml.juniorske 4x100slobodno (srebro) i 4×200 slobodno (bronca) u sastavu: Juraj Barčot, Vlaho Nenadić, Roko Zvone, Marko Tevšić.

Nastupe u pojedinačnim finalima upisali su i: Roko Zvone, Đivo Damić, Katarina Matović, Katarina Nenadić, Antonia Šurković, Rafaela Škrabo.

Nastupili su još i: Đivo Matović, Tonka Bušković i Petra Rudinović.

Bio je ovo izvrstan završetak za nas izuzetno uspješne 2021. godine.