20.8 C
Utorak, 16 travnja, 2024
NaslovnicaSportKonavljani dočekali Niku, svoju državnu prvakinju, u Županiju stiglo 7 medalja

Konavljani dočekali Niku, svoju državnu prvakinju, u Županiju stiglo 7 medalja

U Cavtatu je u nedjelju navečer priređen doček za judoke JK Konavle – Cavtat koji su osvojili medalje na državnom prvenstvu u Zagrebu.

Judo klub Konavle – Cavtat nastupio je na državnom prvenstvu U14 i Juniorskom državnom prvenstvu gdje su naši judoke ostvarili izvrsne rezultate i to jedno zlato, jedno srebro te dvije bronce!

Konavle su tako dobile državnu prvakinju jer je naša Nika Katušić pobjedom u finalu u kategoriji do 32 kilograma došla na najviše mjesto na pobjedničkom postolju! Ana Schmuch je bila srebrena, dok su broncu izborile Petra Đurković i Dalija Schmuch.

Načelnik Lasić rekao je kako je ovo drugi put u kratko vremena da se na trgu dr. Franja Tuđmana čekaju pobjednici, državni prvaci.
”Mogli bi ovo nazvati i trgom pobjednika. Čestitam našim judokama, trenerima i cjelokupnoj Upravi kluba. Ove medalje niste osvojili samo za sebe nego za sve nas”, rekao je načelnik Lasić.

Državna prvakinja Nika Katušić rekla je kako je do zlata došla jednostavnom formulom – odlučila ga je osvojiti i donijeti u JK Konavle – Cavtat; što je izazvalo ovacije i veliki pljesak svih okupljenih.

Na Prvenstvu Hrvatske nastupilo je 316 natjecatelja iz  56 klubova, među kojima i Judo klub Župa dubrovačka  s dvojicom natjecatelja. Lukša Bračić je u kategoriji -42 kg osvojio brončanu medalju u konkurenciji 34 natjecatelja, s 4 pobjede i jednim porazom.

Marko Bračić je imao dobar nastup i u konkurenciji 27 natjecatelj imao 3 pobjede i 2 poraza te završio na 7. mjestu.

Judo klub Dubrovnik i Judo klub Mokošica pod vodstvom trenera Jakša Đapić, Boris Čikato i Ivan Prce zajedno su otputovali na prvenstvo hrvatske za dječake i djevojčice i juniore i juniorke održanom u Zagrebu 21.05.2022. godine i ostvarili izvrsne rezultate.

Brončanu  medalju za Judo klub Dubrovnik osvojio je Marko Barač pobijedivši čak 6 borbi u najbrojnijoj kategoriji prvenstva. Nadomak medalje bila je i Tea Bencek koja je nakon dvije pobijede i vodstva u polufinalnoj borbi ipak na kraju osvojila 5. mjesto. Još su nastupili Đuro Bunda, David Obuljen, Robert Raič(3 pobjede) i Đivo Preljević(2pobjede) .

Srebrnu medalju za Judo klub Mokošica osvojio je Đivo Milutinović a brončanu medalju Bruno Marlais . Nadomak brončane medalje bili su Ana Gate, Ivana Gavranović  koje su na kraju ostvarile plasman od petog mjesta . Još su nastupili Ana Matković(7.mjesto), Nea Mesulić i Luka Ivanković.

Među osvajačima medalja je i Dubrovnik 1966., koji ima broncu, a do nje je pod vodstvom Lea Bulića stigao Roko Ivan Krmek u kategoriji do 55 kilograma.

Ukupno sedam medalja za klubove iz Dubrovačko-neretvanske županije: zlato i bronca za Konavle Cavtat, srebro i bronca za Mokošicu, te po bronca za Dubrovnik, Dubrovnik 1966. i Župu dubrovačku.