21.8 C
Dubrovnik
Petak, 17 travnja, 2026
HomeLifestyleFOTO:Više od 120 predškolaca u Metkoviću učilo logiku kroz igru i gradnju

FOTO:Više od 120 predškolaca u Metkoviću učilo logiku kroz igru i gradnju

Zajednica tehničke kulture Dubrovačko-neretvanske županije, u suradnji sa Zajednicom tehničke kulture Grada Dubrovnika i Informatičkim klubom Futura provodi gostujuće radionice po školama i vrtićima tijekom cijele godine.

U srijedu, 15. travnja, u Metkoviću su Victoria Ogresta i Tomo Sjekavica održali šest radionica logičkih graditelja u dječjim vrtićima Vedri Dani, Radost i Središnjem dječjem vrtiću, na kojima je sudjelovalo više od 120 djece.

Na radionicama su predškolci razvijali logičko razmišljanje gradeći blokove ceste preko koje bager mora proći da bi ubacio lopticu u krajnju točku. Pritom su koristili vlastite ideje i rješavali postavljene zadatke u kojima su bile određene početne i završne točke i blokovi koji moraju biti korišteni za gradnju ceste.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Danas objavljeno

Dubrovnktv.net

Najnoviji komentari

KOMENTAR TJEDNA