24.8 C
Ponedjeljak, 29 travnja, 2024
NaslovnicaSportBrončana Luna Županović na dvoranskom prvenstvu za mlađe kadete i kadetkinje u...

Brončana Luna Županović na dvoranskom prvenstvu za mlađe kadete i kadetkinje u Zagrebu

Prvenstvo Hrvatske u dvorani za mlađe kadete-kinje jedno je od najznačajnijih i najmasovnijih natjecanja u atletici za daljnji rast i razvoj atletičara kroz godine. Ove godine na natjecanju je sudjelovalo 40 klubova iz Hrvatske, te oko 600 mladih atletičara i atletičarki u disciplinama trčanja, bacanja i skakanja.

Atletski Klub Dubrovnik na ovom natjecanju predstavljala je Luna Županović i osvojila brončanu medalju u bacanju kugle od 2 kg s osobnim rezultatom od 10.31m! Natjecanje u bacanju kugle bilo je neizvjesno da samog kraja, a naša Luna u posljednjoj 6. seriji bacila je osobni rezultat od 10.31m i time osvojila brončanu medalju. Pored ove discipline, nastupila je i na 200m i osvojila je 8. mjesto u konkurenciji 21 atletičarke, te je istrčala je osobni rezultat od 28.74s. Natjecanje je bilo planski i taktički dobro odrađeno s dobrom pripremom na treninzima pa rezultati nisu izostali.

Nakon ovog natjecanja, atletičarima slijedi mali odmor pa priprema za prvenstvo Hrvatske u višeboju.

Atletski Klub Dubrovnik čestita Luni i treneru Vedadu Đugumu na postignutim rezultatima.