Čelnik prosrpske Demokratske narodne partije (DNP) Milan Knežević izjavio je da je Crna Gora postala “rob Hrvatske” u pregovorima o pristupanju Europskoj uniji, optužujući Zagreb za političke pritiske, prenosi Index.hr Hininu vijest.
Predsjednik DNP-a Milan Knežević, koji je prije dvije godine proglašen personom non grata u Hrvatskoj, ocijenio je u razgovoru za RTS da službeni Zagreb postavlja sve šire zahtjeve prema Crnoj Gori u procesu europskih integracija.
Kazao je da Zagreb, među ostalim, traži rješavanje pitanja Prevlake, školskog broda “Jadran”, isplatu 17 milijuna eura ratne odštete za logor u Morinju te povrat imovine u Boki, uz poruku da Hrvatska bez toga neće dopustiti zatvaranje pregovaračkih poglavlja.
“Hrvatska od Crne Gore traži isplatu ratne odštete za logor u Morinju, gdje nitko nije dobio ni po prstima”, rekao je Knežević. U tom je kontekstu ustvrdio i da je Crna Gora “u ovom trenutku postala rob Hrvatske”.
Kneževićeva stranka bila je do siječnja ove godine dio vladajuće koalicije u Crnoj Gori, ali je od tada u oporbi, prenosi Index.hr.








