24.8 C
Ponedjeljak, 29 travnja, 2024
NaslovnicaSportPrvenstvo Hrvatske u tenisu igrača u kolicima - Ante Kolunđija, nakon bronce...

Prvenstvo Hrvatske u tenisu igrača u kolicima – Ante Kolunđija, nakon bronce i zlato u parovima

Pobjednik Prvenstva Hrvatske u tenisu igrača u kolicima, u pojedinačnoj konkurenciji, osvojio je Zagrepčanin Ante Joksić, koji je u paru s našim Antom Kolunđijom, u konkurenciji parova, osvojio također zlato. 25-godišnji Dubrovčanin prethodno je osvojio broncu u pojedinačnoj konkurenciji nadigravši Antonija Arambašića rezultatom 6:1, 6:1.

Finalni meč igrao se gotovo tri sata na centralnom terenu u Uvali Lapad. Srebro je osvojio Splićanin Sven Maretić, dosadašnji prvak Hrvatske. Joksić je do titule prvaka stigao rezultatom 5:6, 7:6, 7:6, 7:2.

U finalu parova Kolunđija i Joskić pobijedili su Svena MaretićaDinu Sinovčića.

Ante Kolunđija zahvalio je svima koji su pomogli u organizaciji ovog događaja. Gradu, navijačima, Tenis klubu Dubrovnik, Zoranu Grbiću, Senku Glaviniću i ostalima u klubu, treneru Stipi Mandušiću, svojoj obitelji, prijateljima…