17.8 C
Petak, 29 ožujka, 2024
NaslovnicaSportOTVORENO PRVENSTVO CRNE GORE Jugovi plivači osvojili devet medalja

OTVORENO PRVENSTVO CRNE GORE Jugovi plivači osvojili devet medalja

Ukupno devet medalja, od čega četiri zlata, četiri srebra i broncu osvojili su članovi Plivačkog kluba Jug na Otvorenom prvenstvu Crne Gore – Montenegro Mimosa Cup-u 2020. koji se u subotu i nedjelju 15. i 16.02. održao u Herceg Novom. Na mitingu plivačice i plivači nastupali su u dvije kategorije: apsolutnoj i kadetskoj. Jug je predstavljalo 12 članova.

Prvog dana natjecanja Jugaši su osvojili 3 zlatne, 2 srebrne i 1 brončanu medalju. Juraj Barčot osvojio je zlata na 200 i 50 slobodno te srebra na 400 slobodno i 50 leđno u kategoriji kadeta. Antonia Šurković je osvojila zlato na 50 leđno u apsolutnoj kategoriji. U istoj kategoriji Tonka Bušković je bila brončana na 200 mješovito.

Drugog dana Jugaši su osvojili još tri medalje. Juraj Barčot osvojio je još zlato u disciplini 200 mješovito i srebro na 100 prsno. Antonia Šurković je osvojila srebro na 50 delfin u apsolutnoj kategoriji.

Juraj Barčot, inače učenik trenerice Matiane Staničić, osvojio je nagradu za najuspješnjeg natjecatelja u kategoriji Kadeti (2005 god. i mlađi).

Na natjecanju, uz gore navedene, su nastupili Paulo Brać, Andrija Cetinić, Duje Čamo, Bruno Damić, Toni Šarić, Luka Đurović, Antonia Ljuban, Rafaela Škrabo i Elza Filipović pod budnim okom trenera Andreja Drobca.

Sljedeće natjecanje na kojem nastupaju plivači Juga je Plivaton Regije 1 koji se održava u Splitu 01.03.