24.8 C
Ponedjeljak, 29 travnja, 2024
NaslovnicaSportJug 11:12 Jadran: Uzbudljiv i neizvjestan derbi sinoć u Gružu

Jug 11:12 Jadran: Uzbudljiv i neizvjestan derbi sinoć u Gružu

Prvi ovosezonski susret jadranaša i jugaša, aktualnih prvaka i doprvaka države, ovog puta u Dubrovniku, u potpunosti je ispunio očekivanja. Vrlo dobar, a nadasve neizvjestan, zanimljiv vaterpolo s podosta preokreta, nekih vrlo lijepih poteza, te bravura pojedinaca na obje strane. Kod domaćina sigurno vratar Toni Popadić koji je prikupio čak 15 obrana, ali i iskusni, najstariji, a još uvijek najbolji, Maro Joković – 5 golova. Kod gostiju pak Vrlić čini razliku na 2 metra, a najveće ljetošnje pojačanje, Loren Fatović zablistao je na najtežem gostovanju Jadrana dosad. U konačnici, Fatović je i odlučio pobjednika, piše HVS.

Presudne 2 sekunde

Ako ćemo od kraja gruške utakmice krenuti, a tada je odluka u konačnici i pala, malo više od 2 minute do konca utakmice bilo je 10:10. Minutu i 18 sekundi prije završne sirene ‘sijevnula’ je poput munje brza lijeva ruka Harkova za vodstvo Jadrana (10:11). Jug Adriatic osiguranje je krenuo po poravnanje i dobio ga, zaslužio. Marcelić je obranio šut s igračem manje Splićana, ali nesporazum manji u obrani gostiju lukavo je iskoristio Franko Lazić, dokopao se lopte i zaradio peterac. U gol za 11:11 ga je pretvorio Joković. U preostalim sekundama griješi Jadran u napadu, ali potom i domaćin, loptu je bio presjekao Fatović, trener Splićana Jure Marelja pozvao minutu odmora. Do kraja samo 7 sekundi. Dovoljno da kapetan gostiju Marinić Kragić doda Fatoviću koji iz kontakta, 2 sekunde prije kraja, gađa nepogrešivo. Za pobjedu Splićana 12:11 koji time ostaju i dalje neporaženi. Dva Jadrana su zasad stopostotna, a baš će se oba Jadrana, naš splitski, te crnogorski prvak iz Herceg Novog ogledati već u nedjelju, u 6. kolu Premier lige.  Jugaši će samo prespavati doma i već su na bazenu. Naime, već u subotu rano poslijepodne (13.30) igraju doma protiv Mornara.