15.8 C
Četvrtak, 28 ožujka, 2024
NaslovnicaSportDERBI U GRUŽU Jug AO upisao pobjedu protiv Mladosti

DERBI U GRUŽU Jug AO upisao pobjedu protiv Mladosti

Vaterpolisti Jug Adriatic osiguranja u derbi utakmici osmog kola Prvenstva Hrvatske pobijedili su zagrebačku Mladost sa 16:15.

U najvećem derbiju hrvatskog vaterpola, golijadi u Gružu, prvih 8 minuta prošlo je u igri gol za gol. Na polovici druge četvrtine Jugaši prvi put preuzimaju vodstvo, koje dugo ne traje. Do kraja prvih 16 minuta igre Jugaši su preko Fatovića zabili jedan, dok su Mladostaši zabili 3 te na veliki odmor otišli s prednošću.

Nakon velikog odmora ponovno se igralo gol za gol do rezultata 10:10 kada Mladost radi seriju od 3 pogotka te prvi put odlazi na +3. Zatim preslika 2. četvrtine samo s druge strane. Papanastasiou, Merkulov i Lončar s naše strane te Bušlje kod Mladost za 13:14. Potom Obradović s igračem više postiže izjednačujući pogodak. Nedugo zatim Bušlje ponovno odvodi Mladost u vodstvo, ali Lončar sljedeći napad postavlja rezultat na 15:15. Na posljednji pogodak čekalo se do 57 sekundi pred posljednju sirenu kada Fatović iz igre postiže, pokazat će se, pobjedonosni pogodak.

Listu strijelaca predvodili su Lončar i Fatović s 3 pogotka, po dva su postigli Merkulov i Obradović, dok su Obert, Tomasović, Žuvela i Benić postigli 1.

Pred Jugašima je za 3 dana na rasporedu prvi turnir Lige prvaka u Ostiji, pored Rima. Jugaši će u 3 kola igrati protiv Spandaua, Marseilla te Olympiacosa.

IZVOR: tekst,foto: JUG AO