34.8 C
Dubrovnik
Petak, 19 srpnja, 2024
NaslovnicaKulturaU Slobodi i Visiji od četvrtka: The Holdovers, Majka Cabrini, Stari hrast,...

U Slobodi i Visiji od četvrtka: The Holdovers, Majka Cabrini, Stari hrast, Dječak i čaplja…

Novi kino tjedan, između ostalih, donosi četiri nova zvučna filmska naslova.

Od četvrtka, 14. ožujka na programu je majstorska melankolična priča s Paulom Giamattijem i Da’Vine Joy Randolph (Oscar 2024. za najbolju sporednu žensku ulogu), “The Holdovers” redatelja Alexandera Paynea. Filmski kritičar Nenad Polimac, prije same dodjele Oscara je napisao:  “film je dobio pet nominacija za Oscara, i to onih najvažnijih (režija, scenarij i tri glavna glumca), da je po pravdi, osvojio bi ih sve, no kad su takve nagrade u pitanju, u igri je previše interesa i ovakve “male” produkcije više služe za to da popune “praznine”, nego da ugroze favorite.”

Film “Majka Cabrini” dolazi od redatelja filma ”Zvuk slobode” Alejandra Monteverdea, a riječ je o biografskom filmu o jednoj od najutjecajnijih osoba na prijelazu u 20. stoljeće: sv. Franciski Cabrini, prvoj američkoj svetici. Film je temeljen na istinitoj priči o borbi jedne žene za jednakost, zdravlje i sreću useljeničke siročadi.

Kino tjedan donosi i dugoočekivani “Stari hrast” redatelja Kena Loacha koji je u 87. godini života snimio ovu humanističku dramu. “Postoji vrlo realna šansa da će mi ovo biti posljednji film u karijeri”, u jednom je intervjuu izjavio Ken Loach, jedan od najvećih britanskih redatelja posljednjih šest desetljeća ( “Ja, Daniel Blake” , “Oprostite, mimoišli smo se”…).

Na veliko platno stiže Oscarom nagrađeni animirani film “Dječak i čaplja” velikog japanskog animatora Hayaoa Miyazakija. Film je, uz Oscara, osvojio još 28 filmskih nagrada te 86 nominacija, među kojima su Zlatni globus, BAFTA i Annie.

KINO PROGRAM od 14.ožujka

14.ožujka

Kino Sloboda

16.00 KUNG FU PANDA 4 / sinkronizirano

Animirani, avantura; 94min; SAD, Kina / 2024

Režija: Mike Mitchell, Stephanie Stine; Ul: Franjo Dijak, Branimir Vidić, Dražen Kühn, Ljubomir Kerekeš, Mirta Zečević, Mirela Brekalo Popović, Magic Leon, Ivan Đuričić

17.45 DJEČAK I ČAPLJA ***

Animirani, fantastični, drama; 124min; JP/2023

Režija: Hayao Miyazaki; Ul: Soma Santoki, Masaki Suda, Aimyon, Yoshino Kimura, Shōhei Hino, Ko Shibasaki, Takuya Kimura

***Dobitnik nagrade Oscar 2024 za najbolji dugometražni animirani film

20.30 THE HOLDOVERS ***

Komedija, drama; 133min; USA/2023

Režija: Alexander Payne; Ul: Paul Giamatti, Da’Vine Joy Randolph, Dominic Sessa, Tate Donovan, Carrie Preston, Gillian Vigman, Oscar Wahlberg, Michael Provost

*** Oscar 2024 za najbolju žensku sporednu ulogu (Da’Vine Joy Randolph)

Kino Visia

18.30 MAJKA CABRINI

Biografski, drama; 145min; USA/2023

Režija: Alejandro Monteverde; Ul/Stars: Cristiana Dell’Anna, John Lithgow, David Morse

21.00 STARI HRAST  

Drama; 113min; UK,FR,BE/2023

Režija: Ken Loach; Ul/Stars: Ebla Mari, Dave Turner, Claire Rodgerson

15.ožujka

Kino Sloboda

16.00 KUNG FU PANDA 4 / sinkronizirano

Animirani, avantura; 94min; SAD, Kina / 2024

Režija: Mike Mitchell, Stephanie Stine; Ul: Franjo Dijak, Branimir Vidić, Dražen Kühn, Ljubomir Kerekeš, Mirta Zečević, Mirela Brekalo Popović, Magic Leon, Ivan Đuričić

17.45 DJEČAK I ČAPLJA ***

Animirani, fantastični, drama; 124min; JP/2023

Režija: Hayao Miyazaki; Ul: Soma Santoki, Masaki Suda, Aimyon, Yoshino Kimura, Shōhei Hino, Ko Shibasaki, Takuya Kimura

***Dobitnik nagrade Oscar 2024 za najbolji dugometražni animirani film

20.00 MAJKA CABRINI

Biografski, drama; 145min; USA/2023

Režija: Alejandro Monteverde; Ul/Stars: Cristiana Dell’Anna, John Lithgow, David Morse

Kino Visia  

18.00 OKUS LJUBAVI  ***

Drama, povijesni, romansa; 134min; FRA/2023

Režija: Anh Hung Tran; Ul: Juliette Binoche, Benoît Magimel, Emmanuel Salinger, Patrick d’Assumçao, Galatea Bellugi

*** Dobitnik nagrade za najbolju režiju na festivalu u Cannesu; francuski kandidat za nagradu Oscar 2024

20.30 THE HOLDOVERS ***

Komedija, drama; 133min; USA/2023

Režija: Alexander Payne; Ul: Paul Giamatti, Da’Vine Joy Randolph, Dominic Sessa, Tate Donovan, Carrie Preston, Gillian Vigman, Oscar Wahlberg, Michael Provost

*** Oscar 2024 za najbolju žensku sporednu ulogu (Da’Vine Joy Randolph)

16.ožujka

Kino Sloboda

14.30 KUNG FU PANDA 4 / sinkronizirano

Animirani, avantura; 94min; SAD, Kina / 2024

Režija: Mike Mitchell, Stephanie Stine; Ul: Franjo Dijak, Branimir Vidić, Dražen Kühn, Ljubomir Kerekeš, Mirta Zečević, Mirela Brekalo Popović, Magic Leon, Ivan Đuričić

16.30 Frankofonija 2024 : MOJ MAČAK RU

Avantura, obiteljski; 83min; FR/2023

Režija: Guillaume Maidatchevsky; Ul: Capucine Sainson-Fabresse, Corinne Masiero, Nicolas Casar-Umbdenstock

18.00 DJEČAK I ČAPLJA ***

Animirani, fantastični, drama; 124min; JP/2023

Režija: Hayao Miyazaki; Ul: Soma Santoki, Masaki Suda, Aimyon, Yoshino Kimura, Shōhei Hino, Ko Shibasaki, Takuya Kimura

***Dobitnik nagrade Oscar 2024 za najbolji dugometražni animirani film

20.30 MAJKA CABRINI

Biografski, drama; 145min; USA/2023

Režija: Alejandro Monteverde; Ul: Cristiana Dell’Anna, John Lithgow

Kino Visia

18.00 THE HOLDOVERS ***

Komedija, drama; 133min; USA/2023

Režija: Alexander Payne; Ul: Paul Giamatti, Da’Vine Joy Randolph, Dominic Sessa, Tate Donovan, Carrie Preston, Gillian Vigman, Oscar Wahlberg, Michael Provost

*** Oscar 2024 za najbolju žensku sporednu ulogu (Da’Vine Joy Randolph)

20.30 STARI HRAST  

Drama; 113min; UK,FR,BE/2023

Režija: Ken Loach; Ul: Ebla Mari, Dave Turner, Claire Rodgerson

17.ožujka

Kino Sloboda

15.30 KUNG FU PANDA 4 / sinkronizirano

Animirani, avantura; 94min; SAD, Kina / 2024

Režija: Mike Mitchell, Stephanie Stine; Ul: Franjo Dijak, Branimir Vidić

17.30 DINA: DRUGI DIO

Avantura, akcija, drama; 166min; CAN, USA/2023

Režija: Denis Villeneuve; Ul: Timothée Chalamet, Florence Pugh, Rebecca Ferguson, Zendaya, Austin Butler

20.30 THE HOLDOVERS ***

Komedija, drama; 133min; USA/2023

Režija: Alexander Payne; Ul: Paul Giamatti, Da’Vine Joy Randolph, Dominic Sessa, Tate Donovan, Carrie Preston, Gillian Vigman, Oscar Wahlberg, Michael Provost

*** Oscar 2024 za najbolju žensku sporednu ulogu (Da’Vine Joy Randolph)

Kino Visia

18.00 MAJKA CABRINI

Biografski, drama; 145min; USA/2023

Režija: Alejandro Monteverde; Ul: Cristiana Dell’Anna, John Lithgow, David Morse

20.30 OKUS LJUBAVI  ***

Drama, povijesni, romansa; 134min; FRA/2023

Režija: Anh Hung Tran; Ul: Juliette Binoche, Benoît Magimel, Emmanuel Salinger, Patrick d’Assumçao, Galatea Bellugi

*** Dobitnik nagrade za najbolju režiju na festivalu u Cannesu; francuski kandidat za nagradu Oscar 2024

18.ožujka

Kino Sloboda

16.00 KUNG FU PANDA 4 / sinkronizirano

Animirani, avantura; 94min; SAD, Kina / 2024

Režija: Mike Mitchell, Stephanie Stine; Ul: Franjo Dijak, Branimir Vidić, Dražen Kühn, Ljubomir Kerekeš, Mirta Zečević, Mirela Brekalo Popović, Magic Leon, Ivan Đuričić

17.45 DJEČAK I ČAPLJA ***

Animirani, fantastični, drama; 124min; JP/2023

Režija: Hayao Miyazaki; Ul: Soma Santoki, Masaki Suda, Aimyon, Yoshino Kimura, Shōhei Hino, Ko Shibasaki, Takuya Kimura

***Dobitnik nagrade Oscar 2024 za najbolji dugometražni animirani film

20.00 UBOGA STVORENJA ***

Romansa, drama; 141min; USA, GBR/2023

Režija: Yorgos Lanthimos; Ul: Emma Stone, Mark Ruffalo, Ramy Youssef, Willem Dafoe, Kathryn Hunter, Christopher Abbott, Jerrod Carmichael

*** Dobitnik nagrade Oscar u 4 kategorije; Emma Stone najbolja glavna ženska uloga

Kino Visia

18.30 STARI HRAST  

Drama; 113min; UK,FR,BE/2023

Režija: Ken Loach; Ul: Ebla Mari, Dave Turner, Claire Rodgerson

20.30 Frankofonija 2024 :

VELIČANSTVENA KOČIJA ***

Drama; 96min; FRA /2023

Režija: Philippe Garrel; Ul: Damien Mongin, Esther Garrel, Louis Garrel

19.ožujka

Kino Sloboda

16.00 KUNG FU PANDA 4 / sinkronizirano

Animirani, avantura; 94min; SAD, Kina / 2024

Režija: Mike Mitchell, Stephanie Stine; Ul: Franjo Dijak, Branimir Vidić, Dražen Kühn, Ljubomir Kerekeš, Mirta Zečević, Mirela Brekalo Popović, Magic Leon, Ivan Đuričić

18.00 DINA: DRUGI DIO

Avantura, akcija, drama; 166min; CAN, USA/2023

Režija: Denis Villeneuve; Ul: Timothée Chalamet, Florence Pugh, Rebecca Ferguson, Zendaya, Austin Butler

21.00 THE HOLDOVERS ***

Komedija, drama; 133min; USA/2023

Režija: Alexander Payne; Ul: Paul Giamatti, Da’Vine Joy Randolph, Dominic Sessa, Tate Donovan, Carrie Preston, Gillian Vigman, Oscar Wahlberg, Michael Provost

*** Oscar 2024 za najbolju žensku sporednu ulogu (Da’Vine Joy Randolph)

Kino Visia

18.00 ZONA INTERESA ***

Povijesna drama; 105min; USA, UK, PO/2023

Režija: Jonathan Glazer; Ul: Christian Friedel, Sandra Hüller, Freya Kreutzkam, Ralph Herforth, Max Beck, Ralf Zillmann

*** Dobtnik nagrade Oscar 2024 za najbolji međunarodni film  

20.00 MAJKA CABRINI

Biografski, drama; 145min; USA/2023

Režija: Alejandro Monteverde; Ul: Cristiana Dell’Anna, John Lithgow, David Morse

20.ožujka

Kino Sloboda

16.00 KUNG FU PANDA 4 / sinkronizirano

Animirani, avantura; 94min; SAD, Kina / 2024

Režija: Mike Mitchell, Stephanie Stine; Ul: Franjo Dijak, Branimir Vidić, Dražen Kühn, Ljubomir Kerekeš, Mirta Zečević, Mirela Brekalo Popović, Magic Leon, Ivan Đuričić

17.45 DJEČAK I ČAPLJA ***

Animirani, fantastični, drama; 124min; JP/2023

Režija: Hayao Miyazaki; Ul: Soma Santoki, Masaki Suda, Aimyon, Yoshino Kimura, Shōhei Hino, Ko Shibasaki, Takuya Kimura

***Dobitnik nagrade Oscar 2024 za najbolji dugometražni animirani film

20.00 MAJKA CABRINI

Biografski, drama; 145min; USA/2023

Režija: Alejandro Monteverde; Ul: Cristiana Dell’Anna, John Lithgow, David Morse

Kino Visia

18.30 STARI HRAST  

Drama; 113min; UK,FR,BE/2023

Režija: Ken Loach; Ul: Ebla Mari, Dave Turner, Claire Rodgerson

20.30 OKUS LJUBAVI  ***

Drama, povijesni, romansa; 134min; FRA/2023

Režija: Anh Hung Tran; Ul: Juliette Binoche, Benoît Magimel, Emmanuel Salinger, Patrick d’Assumçao, Galatea Bellugi

*** Dobitnik nagrade za najbolju režiju na festivalu u Cannesu; francuski kandidat za nagradu Oscar 2024

Komentiraj

Unesite svoj komentar!
Ovdje unesite svoje ime

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.

Danas objavljeno

Dubrovnktv.net

Najnoviji komentari

KOMENTAR TJEDNA