9.8 C
Dubrovnik
Srijeda, 12 veljače, 2025
NaslovnicaSportSVJETSKI KUP – Druga pobjeda Barakuda!

SVJETSKI KUP – Druga pobjeda Barakuda!

U 2. kolu kvalifikacijske A skupine World Aquatics turnira Svjetskog kupa u Zagrebu, Hrvatska je ostvarila i drugu pobjedu. Barakude su svladale Francusku 12:7 (3:3, 4:1, 3:1, 2:2).

Uvjerljivo, čisto, glatko i zasluženo. Sa stalnim vodstvom naše momčadi i punom kontrolom utakmice. Samo je u dva navrata Francuska uspjela poravnati (2:2 i 3:3). U biti, samo je jednu četvrtinu Francuska bila ravnopravna našoj momčadi. Daleko od toga da su Francuzi loši. Ne, dapače, ima u toj reprezentaciji i zanimljivih igrača. U konačnici to i jest momčad koja može biti opasna ako joj to suparnik dopusti. Tu i dolazimo do “ključa” ove utakmice. Hrvatska nije dopustila Francuskoj iskazati ono što može ili zna.

Barakude su odigrale za nijansu možda i još bolju, ljepšu utakmicu nego protiv SAD u srijedu navečer, a presudna je bila druga četvrtina koju je Hrvatska dobila 4:1.

Nakon pogodaka Burića i Fatovića s lijevog vanjskog za 5:3, pa kratkotrajnog smanjenja gostiju (Khasz – 5:4), slijedio je trenutak odluke vjerojatno. Iako, daleko od toga da Barakude ne bi slavile u svakom slučaju. Naime, minutu i pol prije poluvremena, Biljaka je na vratnici odlično dočekao asist za gol, s igračem više, za 6:4. Međutim, Duje Živković koji igra pod francuskom kapicom nakon gola potapa, nesportski reagira prema Biljaki, zasluženo biva isključen s pravom zamjene, čime je Francuska ostala na minus 2 gola i minus 1 igrač u rotaciji. Do kraja ove dionice još je Žuvela u svom stilu proparao francusku mrežu za 7:4. Tu se već sasvim jasno nazirao kraj Francuske.

U trećoj dionici samo potvrda toga – Bukić, Vrlić lijepom šraubom i Marinić Kragić za 10:5 (gol za Francuze je postigao Bouet) nakon tri četvrtine. Gotova priča.

Za igrača utakmice je izabran Matias Biljaka.

Komentiraj

Unesite svoj komentar!
Ovdje unesite svoje ime

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Danas objavljeno

Dubrovnktv.net

Najnoviji komentari

NJORGANJE