16.8 C
Utorak, 7 svibnja, 2024
NaslovnicaSportSVJETSKI KUP – Druga pobjeda Barakuda!

SVJETSKI KUP – Druga pobjeda Barakuda!

U 2. kolu kvalifikacijske A skupine World Aquatics turnira Svjetskog kupa u Zagrebu, Hrvatska je ostvarila i drugu pobjedu. Barakude su svladale Francusku 12:7 (3:3, 4:1, 3:1, 2:2).

Uvjerljivo, čisto, glatko i zasluženo. Sa stalnim vodstvom naše momčadi i punom kontrolom utakmice. Samo je u dva navrata Francuska uspjela poravnati (2:2 i 3:3). U biti, samo je jednu četvrtinu Francuska bila ravnopravna našoj momčadi. Daleko od toga da su Francuzi loši. Ne, dapače, ima u toj reprezentaciji i zanimljivih igrača. U konačnici to i jest momčad koja može biti opasna ako joj to suparnik dopusti. Tu i dolazimo do “ključa” ove utakmice. Hrvatska nije dopustila Francuskoj iskazati ono što može ili zna.

Barakude su odigrale za nijansu možda i još bolju, ljepšu utakmicu nego protiv SAD u srijedu navečer, a presudna je bila druga četvrtina koju je Hrvatska dobila 4:1.

Nakon pogodaka Burića i Fatovića s lijevog vanjskog za 5:3, pa kratkotrajnog smanjenja gostiju (Khasz – 5:4), slijedio je trenutak odluke vjerojatno. Iako, daleko od toga da Barakude ne bi slavile u svakom slučaju. Naime, minutu i pol prije poluvremena, Biljaka je na vratnici odlično dočekao asist za gol, s igračem više, za 6:4. Međutim, Duje Živković koji igra pod francuskom kapicom nakon gola potapa, nesportski reagira prema Biljaki, zasluženo biva isključen s pravom zamjene, čime je Francuska ostala na minus 2 gola i minus 1 igrač u rotaciji. Do kraja ove dionice još je Žuvela u svom stilu proparao francusku mrežu za 7:4. Tu se već sasvim jasno nazirao kraj Francuske.

U trećoj dionici samo potvrda toga – Bukić, Vrlić lijepom šraubom i Marinić Kragić za 10:5 (gol za Francuze je postigao Bouet) nakon tri četvrtine. Gotova priča.

Za igrača utakmice je izabran Matias Biljaka.