14.8 C
Subota, 4 svibnja, 2024
NaslovnicaSportPlivač PK Juga Juraj Barčot seniorski je prvak i juniorski rekorder

Plivač PK Juga Juraj Barčot seniorski je prvak i juniorski rekorder

Plivački klub Jug sa sedam predstavnika sudjeluje je na Prvenstvu Hrvatske za seniore, juniore i mlađe juniore, koje se održava u Rijeci. Na trećem danu Prvenstva osvojili su novih deset medalja, ali i državni rekord!

Juraj Barčot osvojio je čak pet zlata i jednu broncu. Na 200 mješovito osvojio je seniorsko zlato, ml.seniorsko zlato, juniorsko zlato i postigao novi državni rekord. U kategoriji 200 prsno osvojio je seniorsku broncu, ml.seniorsko zlato i juniorsko zlato.

Lara Šurković osvojila je jedno srebro i tri bronce. Na 50 slobodno osvojila je seniorsku broncu, ml.seniorsku broncu, juniorsku broncu te ml.juniorsko srebro. U A finalu na 200 prsno nastupio je i Andrej Stojanovski koji je zauzeo 6.mjesto.

Nadopuna:

Juraj Barčot osvojio je nova dva naslova državnog prvaka. Doplivao je prijepodne do juniorskog i mlađe seniorskog naslova najboljeg na 400 metara mješovito. Bio je brži od srebrnog Roka Krpine iz Medveščaka za gotovo deset sekundi.

U Rijeci je do sad osvojio ukupno osam zlata i postao novi juniorski rekorder na 200 metara mješovito, disciplini u kojoj je sinoć potpisao prvi naslov seniorskog prvaka u karijeri. Poslijepodne, u zadnjem dijelu prvenstva, čeka ga seniorsko finale na 400 mješovito u koje ulazi s najboljim vremenom kvalifikacija.

Lara Šurković je opet na pobjedničkom postolju. U šestom dijelu prvenstva može se pohvaliti kako je mlađe juniorska doprvakinja Hrvatske na 50 metara leptir, brončana u istoj disciplini u juniorskoj konkurenciji i brončana na 50 metara leđno u kategoriji mlađih juniorki. Malo je nedostajalo i za medalju u mlađe seniorskoj konkurenciji na 50 metara leptir.