23.8 C
Dubrovnik
Ponedjeljak, 20 svibnja, 2024
NaslovnicaVijestiPetar Volarević, policijski službenik PU dubrovačko-neretvanske osvojio prvo mjesto za najspremnijeg policajca...

Petar Volarević, policijski službenik PU dubrovačko-neretvanske osvojio prvo mjesto za najspremnijeg policajca na međunarodnom vojnom natjecanju

Na međunarodnom vojnom natjecanju “Memorijal bojnik Davor Jović – natjecanje Prvi za Hrvatsku”, održanom u srijedu 8. svibnja 2024. godine u Zadru, osim pripadnika Hrvatske vojske i pripadnika savezničkih i partnerskih oružanih snaga iz 12 država, sudjelovalo je i 10 pripadnika Ministarstva unutarnjih poslova, među kojima je Petar Volarević – policijski službenik Interventne jedinice policije ove Policijske uprave, između 80 natjecatelja bio najspremniji policajac.

Natjecanje za najspremnijeg pripadnika Oružanih snaga Republike Hrvatske Memorijal bojnik Davor Jović – “Natjecanje prvi za Hrvatsku” održalo se na području bivše vojarne u Šepurinama, Nina, Ninskih Stanova, Žerave i Zadra.

Natjecanje je započelo ispred bivše vojarne u Šepurinama kod Zadra, a završilo kod crkve Svetog Donata u gradu Zadru gdje je održana svečanost povodom završetka natjecanja i proglašenje pobjednika.

Ovogodišnje natjecanje provodi se u čast obilježavanja 30. godišnjice pogibije brigadira Damira Tomljanovića – Gavrana i 30. obljetnice ustrojavanja Središta gardijskog za specijalističku obuku dočasnika “Damir Tomljanović – Gavran”.
Ukupno 80 sudionika, 72 natjecatelja i osam natjecateljica, od toga 40 pripadnika/ca Hrvatske vojske, 10 Ministarstava unutarnjih poslova, 30 iz savezničkih i partnerskih oružanih snaga iz 12 država i jednog NATO zapovjedništva prolaze stazu dugu približno 34 kilometra na kojoj savladavaju sedam vojničkih zadaća.

Natjecatelji su krenuli ranom zorom  na stazu dugu 34 kilometara do cilja na zadarskom Forumu, na kojoj su imali obveze uspješno savladati  osam različitih radnih točaka: topografiju (navigacija), prolazak kontaminiranog zemljišta, izvlačenje ranjenika pod paljbom, bacanje ručne bombe, pješačke zapreke, prelazak zapreke tirolskom prečnicom, svladavanje kosine užetom te prelazak vodene zapreke. Tijekom prolaska staze natjecatelji su nosili obaveznu opremu i naoružanje.

Prva dva mjesta u apsolutnoj kategoriji (i u kategoriji najboljih pripadnika Oružanih snaga RH i Ministarstva unutarnjih poslova) osvojila su dvojica pripadnika Zapovjedništva specijalnih snaga.

Deset pripadnika MUP-a ponosno je predstavljalo odoru hrvatske policije na utrci Prvi za Hrvatsku. Svi odreda prošli su zahtjevnu stazu, a kasnije u Zadru, na cilju još ponosnije pozvonili uz pozdrav domovini, „Domovini vjeran“.

Najspremniji policajac je bio Petar Volarević, policijski službenik IJP PU dubrovačko-neretvanske, a potom Ivan Blaić pripadnik Interventne jedinice policije PU zadarske, no i ostali policijski službenici su uspješno završili utrku prema sljedećem redoslijedu: Nikola Slatina (UPPS), Benjamin Batrac (IJP  PU brodsko-posavska), Goran Rosić (IJP brodsko- posavska), Filip Valentić (PP Nova Gradiška), Krunoslav Ivanušec (IJP krapinsko zagorska), Hrvoje Štorga (IJP vukovarsko srijemska), Andrija Hoti (IJP PU zadarska) te Mario Birkić (PP Zadar).

I na ovom natjecanju policijski službenici su pokazali zavidnu razinu spremnosti, stoga čestitamo svima, a posebne čestitke upućujemo našem kolegi Petru Volareviću, koji je ponovno pokazao zavidnu razinu volje, truda i discipline, te je i ovaj put učinio svoje kolege ponosnim i na najbolji način promovirao svoju jedinicu i Policijsku upravu.