23.8 C
Dubrovnik
Subota, 20 srpnja, 2024
NaslovnicaVijestiNa Mljetu su izuzetno ponosni na uspjehe svojih učenika na Nacionalnim ispitima

Na Mljetu su izuzetno ponosni na uspjehe svojih učenika na Nacionalnim ispitima

Tanja Puhjera, v.d. ravnateljica OŠ Mljet poslala je priopćenje u kojemu ističe rezultate koje su učenici te škole ostvarili u tekućoj školskoj godini, kao i uspjeh postignut na Nacionalnim ispitima. Imaju razloga biti ponosni, stoga njen dopis prenosimo u cijelosti:

Učenici Osnovne škole Mljet ove su nastavne godine sudjelovali na raznim smotrama i natjecanjima te su ostvarili odlične rezultate. Tako smo ove godine imali županijskog prvaka iz Matematike, fantastično drugo mjesto na smotri Mladih tehničara te odlična četvrta mjesta iz Geografije, Matematike i na  Čitanju do zvijezda. U svibnju su stigla još tri fantastična uspjeha naših učenika tako smo dobili županijskog prvaka u šahu U-11, učenica sedmog razreda nagrađena je među 10% najuspješnijih rezultata na Međunarodnom matematičkom natjecanju Klokan, a na Balogijadi naša je učenica od 800 nastupa  izabrana među 10 najboljih.

Kruna rada naših učiteljica i učitelja u školskoj godinu 2023./2024. pristigla je nakon objave rezultata Nacionalnih ispita. Učenici četvrtog razreda ove su godine po prvi put pisali Nacionalne ispite iz predmeta Hrvatski jezik, Matematika i Priroda i društvo te su ostvarili zavidne rezultate koji su u nekim predmetima i viši od nacionalnog i županijskog prosjeka.

nastavni predmetdržavni prosjekOŠ MLJETžupanijski prosjek
Hrvatski jezik53,58%53,53%55,29%
Matematika62,16%62,95%64,57%
Priroda i društvo61,79%63,40%60,73%

Učenici predmetne nastave Osnovne škole Mljet ostvarili su fantastične rezultate na Nacionalnim ispitima koji su se provodili tijekom ožujka iz osam nastavnih predmeta: Hrvatskog jezika, Matematike, Engleskog jezika, Povijesti, Geografije, Fizike, Kemije i Biologije.

Posebno bismo istaknuli tri predmeta koja su odlučujuća za upis u srednju školu, a to su Hrvatski jezik, Engleski jezik i Matematika, ali najviše smo ponosni na rezultate koje su učenici postigli iz Fizike i Kemije. Prosjek naše škole iz Fizike je 74,21%, a Kemije 79,44%, dok je prosjek iz ta dva predmetna na županijskoj i nacionalnoj razini znatno niži te iznosi za Fiziku 42%, a za Kemiju 56%.

nastavni predmetdržavni prosjekOŠ MLJETžupanijski prosjek
Hrvatski jezik54,94%68,10%55,26%
Engleski jezik56,97%65,95%58,26%
Matematika48,04%71,25%50,25
Biologija46,37%56,58%46,13%
Kemija56,17%79,44%56,92%
Fizika42,21%74,21%41,27%
Geografija53,97%60,61%56,91%
Povijest46,85%47,98%49,73%

Rezultati Nacionalnog vrednovanja trebali bi biti objektivan pokazatelj usvojenosti ishoda predmetnih kurikuluma učenika u Republici Hrvatskoj, a mi smo ponosni na rezultate koje su postigli naši učenici te im na kraju ove nastavne godine s ponosom čestitamo na ustrajnosti, radu i uspjehu, kako učenicima tako i našim učiteljicama i učiteljima.

Upravo su rezultati Nacionalnih ispita pokazali koliko kvalitetno rade svi djelatnici odgojnoobrazovnog sustava na našem malom otoku, jer valja naglasiti kako naša škola zajedno s područnom školom ima svega 62 učenika.

Komentiraj

Unesite svoj komentar!
Ovdje unesite svoje ime

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.

Danas objavljeno

Dubrovnktv.net

Najnoviji komentari

KOMENTAR TJEDNA