17.8 C
Utorak, 16 travnja, 2024
NaslovnicaSportJugaši pobijedili grčkog prvaka Olympiacosa

Jugaši pobijedili grčkog prvaka Olympiacosa

Jug Adriatic osiguranje je ostvario i treću pobjedu na turniru skupine ‘A’ europske Lige prvaka koji se igra u Ostiji. U derbiju trećeg kola pobijedili su grčkog prvaka Olympiacosa rezultatom 9:8 (0:1, 2:4, 3:0, 4:3).

Za razliku od prve dvije utakmice u kojima su jugaši u prve dvije četvrtine odličnom igrom napravili veliku prednost i rješili pitanje pobjednika, večeras se dogodilo upravo suprotno. Olympiacos je dominirao u prvom poluvremenu imao je veliku prednost od tri gola razlike (5:2) i samo zahvaljujući odličnom Toniju Popadiću ta prednost nije bila puno veća. Ključni trenutak utakmice dogodio se početkom treće četvrtine kada je Popadić ‘skinuo’ peterac Argyropoulosu i od tada gledali smo jedan drugi Jug. Do kraja treće dionice pogađali su Daniil Merkulov i dva puta fantastični Paulo Obradović, koji je večeras podsjetio na svoje najbolje dane. Marin Tomasović je početkom posljednje četvrtine zabio za prvo vodstvo na utakmici, Grci su hvatali zaostatak sve do 2,10 prije kraja kada je ponovo Paulo Obradović pogodio za +2 (9:7) i riješio sve dileme oko pobjednika.

Paulo Obradović s četiri postignuta gola bio je najučinkovitiji u redovima hrvatskog prvaka, dva je gola dao Loren Fatović, a po jedan Xavi Garcia, Marin Tomasović i Daniil Merkulov. Izvrsni Toni Popadić upisao je trinaest obrana.

Nakon tri odigrana kola Jug Adriatic osiguranje ima maksimalnih 9 bodova, Olympiacos i Pro recco (utakmica manje) imaju po 6, Ortigia 3 dok su Marseille i Spandau 04 (utakmica manje) bez bodova.

Sljedeći turnir LEN Lige prvaka igra se početkom ožujka 2021. godine.