24.6 C
Dubrovnik
Utorak, 11 kolovoza, 2026
HomeVijestiZa vikend se očekuju gužve na cestama i graničnim prijelazima, policija savjetovala...

Za vikend se očekuju gužve na cestama i graničnim prijelazima, policija savjetovala koje alternativne pravce koristiti

Zbog očekivanog povećanog intenziteta prometa i putnika, granična i prometna policija Policijske uprave dubrovačko-neretvanske raditi će s maksimalno raspoloživim brojem policijskih službenika 

Zbog očekivanog povećanog turističkog i tranzitnog prometa iz pravca zemalja Zapadne Europe u Republiku Hrvatsku i dalje prema Crnoj  Gori, u sljedeća dva tjedna očekuju se veće gužve na glavnim cestovnim pravcima Dubrovačko-neretvanske županije te na svim graničnim prijelazima Policijske uprave dubrovačko-neretvanske, izvijestili su iz PU dubrovačko-neretvanske.

“Stoga želimo obavijestiti građane o alternativnim pravcima i vremenima kada su najveće gužve kako bi mogli na vrijeme planirati svoja putovanja i izbjeći duža čekanja.

Najveće gužve na graničnim prijelazima se očekuje u dane vikenda, odnosno od danas poslijepodne do nedjelje navečer, te stoga savjetujemo izbjegavanje putovanja u to vrijeme  i preporučujemo putovanje tijekom noćnih sati.

Slijedom očekivanog povećanja intenziteta prometa na graničnim prijelazima, povećani intenzitet prometa očekuje se i na državnoj cesti D-8 u smjeru Konavala, stoga pozivamo sve sudionike u prometu da na vrijeme planiraju svoja putovanja i tijekom vožnje poštuju prometne propise kako ne bi došlo do neželjenih posljedica u prometu.

Također, preporučujemo da se građani neposredno pred putovanje o stanju na graničnim prijelazima informiraju putem službene stranice HAK-a na kojoj se nalaze ažurirane informacije i pregled stanja na graničnim prijelazima putem kamera.

Obavještavamo građane i o mogućim alternativnim cestovnim pravcima:

Za MCGP Gornji Brgat (RH/BiH) preporučuje se GP Čepikuće

Alternativa za MCGP Metković i MCGP Gabela Polje su granični prijelazi MCGP Nova Sela, MCGP Prud i MCGP Mali Prolog 

Vodeći računa o navedenom, policija u danima intenzivnijeg prometa planira službu s maksimalno raspoloživim brojem izvršitelja i maksimalnim brojem ulazno-izlaznih traka, a sve kako bi se čekanja na graničnim prijelazima svela na minimum.

Osim toga, policijski službenici iz linije rada prometa pojačano će nadzirati glavne i sporedne cestovne pravce i sankcionirati uočene prometne prekršaje, a sve kako bi se stradavanja putnika svela na najmanju moguću mjeru”, naveli su iz policije.
 

Foto: arhiva

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Danas objavljeno

Dubrovnktv.net

Najnoviji komentari

KOMENTAR TJEDNA