13.8 C
Četvrtak, 25 travnja, 2024
NaslovnicaSportVrsni violinist šahovski je prvak Dubrovnika u 2022.

Vrsni violinist šahovski je prvak Dubrovnika u 2022.

Anvar Turdyev, FIDE majstor 60. je po redu šahovski je prvak Grada Dubrovnika, ovaj put za 2022.

U šest kola, pobijedio je sve svoje protivnike, između ostalog i najveće konkurente, IM Gordana Markotića i MK Tomislava Musića.

Anvar je inače stalni član Dubrovačkog simfonijskog orkestra, vrstan violinist i svakako ključni igrač Šahovskog kluba Dubrovnik, tako da je ovaj uspjeh na neki način i očekivan, jer je i po rejtingu bio na prvom mjestu.

Drugo mjesto zauzeo je IM Gordan Markotić s 4,5 boda, koliko je imao i ugodno iznenađenje ovoga turnira Neven Vlahov. MK Tomislav Musić je 4. s 4 boda, pri čemu treba uzeti u obzir da je za protivnike imao i glavne favorite, Turdyeva i Markotića.

Ante Gulin na 5. mjestu osvojio je također 4 boda, koliko je imao i 6. Toni Matana.

Matej Perak najbolji je među kadetima s 3.5 boda, koliko ima i 8. Maroje Vukić.

Najbolje plasirana žena je Marina Serdarević s 3 boda itd. Na prvenstvu je sudjelovalo 17 igrača, što je rekordan broj u odnosu na niz ranijih godina.

Najbolji u općoj konkurenciji, kadet /Matej Perak/ i žena /Marina Serdarević/ dobili su prigodne nagrade i priznanja.