22.8 C
Nedjelja, 28 travnja, 2024
NaslovnicaSportVažna pobjeda jugaša, Loren Fatović najbolji strijelac

Važna pobjeda jugaša, Loren Fatović najbolji strijelac

Jug Adriatic osiguranje je ostvario veliku i važnu pobjedu nad španjolskim Sabadellom u 5. kolu B skupine Lige prvaka u Dubrovniku 14:10. Prva u nizu utakmica, sve tamo do konca ožujka, koje su si Gospari dali u zadatak trijumfirati ne bi li ostvarili plasman na završni turnir Lige prvaka.

Suvereno su Dubrovčani došli do punog bodovnog uloga protiv momčadi iz Katalonije, ozbiljnog i nedvojbeno potentnog sastava s nekoliko sjajnih pojedinaca, ali svejedno čak i takav Sabadell nije niti jednom uspio primjerice povesti, uz tek dva rezultatska poravnanja gostiju (2:2 i 4:4).

Već pred kraj druge četvrtine su Dubrovčani ‘otišli’ na 2 gola prednosti (Žuvela za 4:2). Gosti su izjednačili početkom treće četvrtine (4:4, zasluga njihovog najboljeg igrača, trostrukog strijelca Sanahuje), da bi mladi Mozara i kapetan Fatović brzo odgovorili golovima za novih plus 2 (6:4).

Činjenica je da Sabadell nije napadački predstavljao preveliku prijetnju s 2 metra, ali jest zato s vanjskih pozicija. Nije baš za začuditi jer je to jedna od odlika igre praktički svih španjolskih klubova, pa onda i reprezentacije. Malo tko ima tako dobru i opasnu vanjsku liniju kao Španjolci, a ni Sabadell u tomu ne zaostaje puno. Jug Adriatic osiguranje je zato maksimalno koristio centarsku nadmoć (u igru se vratio odnosno oporavio drugi sidraš Goran Grgurević) koja je pojačavana napadački i s čestim uplivavanjem na 2 metra. To je primjerice koristio u nekoliko navrata Loren Fatović. Na taj je način dao svoj prvi gol (3:2), ali praktički i zadnji osobni pogodak (13:10).

Pobjednik je odlučen krajem treće dionice kada je naš prvak poveo prvi put s 4 gola razlike (Kržić za 11:7), a taj je gol bio treći uzastopni, nakon 8:7. Tu je načet otpor Sabadella, dodatno pojačan početkom zadnje četvrtine (opet Kržić za 12:8), da bi konačno bio ‘slomljen’ spomenutim pogotkom Fatovića za 13:10 tri i pol minute prije kraja. Dodavač je bio Joković koji je lijepo vidio uplivavanje Fatovića na okvirno 3 metra od gola, te je uslijedio munjevit šut odmah iz prijama lopte. Ujedno četvrti gol Lorena Fatovića, najboljeg strijelca susreta.