17.8 C
Subota, 27 travnja, 2024
NaslovnicaSportSjajna Ana Konjuh iz kvalifikacija stigla do finala WTA turnira u Beogradu

Sjajna Ana Konjuh iz kvalifikacija stigla do finala WTA turnira u Beogradu

Lijepu priču stvara Ana Konjuh u Beogradu- Iz kvalifikacija do WTA finala! Plasman u WTA finale, prvo WTA finale još od prvog mjeseca 2017. godine. U meču dvije nekada prve juniorke svijeta i juniorske Grand Slam pobjednice, kao pobjednica u dva jako teška seta bila je bolja naša Ana Konjuh. Slavila je protiv Kolumbijske nade Osorio Serrano.

Ključni trenutak u prvom setu bile su dvije uzastopne dvostruke pogreške Sorrano na set lopti u tie-braku, dok je u drugom setu Ana bila u zaostatku, no vratila je break, odvela set u tie-break i tamo slavila odličnim tenisom!

A. Konjuh [q] (188) – Osorio Serrano [q] (115) 7-6(6), 7-6(4)

Ana će za svoj drugi WTA naslov u karijeri igrati protiv bolje iz meča Badosa – Tomova, Badosa igra u odličnoj formi i bit će veliki favorit u tom meču.

Iako smo se svi uvijek nadali i željeli dobre rezultate za Anu, nakon problema, operacija, dugog ne igranja, igre koje Konjuh pruža su iznad svih očekivanja.

Finale WTA turnira u Beogradu igra se već danas od 18 sati. Croatian Tennis javlja da je Konjuh već u polufinalnom meču izgledala jako umorno i tražila je liječničku pomoć, tako da je u pitanju u kakvom će Ana biti stanju i hoće li biti spremna za finale.

Ana igrala i kvalifikacije ovdje, prva 3 meča igrala je u 3 seta, danas iako je slavila u 2 seta, provela je više od 2 sata na terenu. Badosa koja je favorit u drugom polufinalnom meču i koja već vodi s 3-0, provela je puno manje vremena na terenu ovaj tjedan, ona je sve svoje mečeve završavala u dva seta. Vjerujemo da će Ana uspjeti učiniti i korak dalje i doći do svog drugog WTA naslova u karijeri.

IZVOR: Croatian Tennis