29.8 C
Dubrovnik
Nedjelja, 6 srpnja, 2025
HomeKulturaSaksofonist Lovro Merčep nastupa s DSO-om večeras u Revelinu

Saksofonist Lovro Merčep nastupa s DSO-om večeras u Revelinu

Jedan od ponajboljih hrvatskih saksofonista, Lovro Merčep, nastupit će s gudačkim sastavom Dubrovačkog simfonijskog orkestra u Dalmatinskom ciklusu. Riječ je o zajedničkom projektu Koncertnog ureda Zadar, Koncertne dvorane Hrvatski dom Split i Dubrovačkog simfonijskog orkestra kojim se kreira novi program te razmjena gostovanja ansambala i glazbenika.

Nagrađivani saksofonist Lovro Merčep i gudači DSO-a pod ravnanjem Ivana Huta, najprije će održati koncert u Gradu, 7. studenoga u tvrđavi Revelin. Koncert započinje u 19.30, a na programu su djela hrvatskih skladatelja: Zaboravljene muzike Dubravka Detonija, Pintarichiana za gudače Borisa Papandopula te dva koncerta za saksofon: Koncert za alt-saksofon i gudače Pavla Dešpalja iz 1963. godine nešto mlađi, Koncert za saksofon i gudače dubrovačkog skladatelja Ivana Končića, a koji je Lovro Merčep praizveo 2013. godine na Dubrovačkim ljetnim igrama.

Lovro Merčep magistrirao je saksofon 2014. godine na Muzičkoj akademiji u Zagrebu u klasi Dragana Sremca te 2016. na Konzervatoriju u Amsterdamu, u klasi Arna Bornkampa. Paralelno sa studijem u Zagrebu studirao je na Konzervatoriju u Lyonu u klasi Jean-Denis Michata, a potom na Konzervatoriju u Versaillesu u klasi Vincent Davida. Tijekom studija bio je stipendist grada Samobora, Zaklade Adris i Francuske vlade, dobitnik  Rektorove i Dekanove nagrade Sveučilišta u Zagrebu, Plakete grada Samobora, te je jedan od dobitnika nagrade Mladi glazbenik godine Zagrebačke filharmonije za umjetnička postignuća u 2016. godini. Laureat je brojnih državnih i međunarodnih natjecanja, među kojima se posebno ističu 7. međunarodno saksofonističko natjecanje u Novoj Gorici (Slovenija), Concours Européen de Saxophone u Gapu (Francuska), 5. hrvatsko natjecanje mladih glazbenih umjetnika Papandopulo u Zagrebu, Međunarodno natjecanje Emona u Ljubljani i 1. međunarodno natjecanje saksofonista Josip Nochta u Zagrebu.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Danas objavljeno

Dubrovnktv.net

Najnoviji komentari

KOMENTAR TJEDNA