24.8 C
Dubrovnik
Četvrtak, 3 srpnja, 2025
HomeSportŠahisti Dubrovnika pobjednici

Šahisti Dubrovnika pobjednici

Dva kola prije kraja natjecanja u drugoj hrvatskoj šahovskoj ligi – skupina jug za 2022., koje se ovoga vikenda igra u Zadru,  šahisti “Dubrovnika” pobjedom nad najvećim konkurentom, šahistima “Hvara” iz Hvara rezultatom 3,5:2,5 ostvarili su nedostižnu prednost i tako postali pobjednici.

Pobjede u meču protiv „Hvara“ ostvarili su međunarodni majstor Ivan Galić i FIDE majstori Augustin Brnas i Ivan Bender, izgubili su međunarodni majstor Gordan Markotić i majstorski kandidat Marko Jelčić, dok je remizirao FIDE majstor Anvar Turdyev, inače vrsni violinist Dubrovačkog simfonijskog orkestra.

Šahisti „Dubrovnika“ su iz 8 mečeva ostvarili sve pobjede i prikupili 16 bodova, dok najbliži konkurenti, šahisti „Caspera“ iz Zadra i “Hvara” imaju 11 bodova. Za šahiste „Dubrovnika“ slijedi još jedna teška zadaća, pokušati ostvariti plasman u prvu B hrvatsku šahovsku ligu za 2023. što se čini mogućim u predstojećim kvalifikacijama u srazu sa ŠK “Junior” iz Rijeke, ŠK “Đuro Đaković” iz Slavonskog Broda i ŠK “Novi Zagreb” iz Zagreba koje će se održati od 18. do 20. studenoga 2022. u Slavonskom Brodu.

Pripremio:

Bajro Sarić

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Danas objavljeno

Dubrovnktv.net

Najnoviji komentari

KOMENTAR TJEDNA