Poljana Marina Držića iza Katedrale ponovo je popločana i kako je planirano u Zavodu za obnovu veći dio prostora je završen prije vrhunca turističke sezone. Stanovnici Grada kažu sve je gotovo već danas i ponovo će se moći prolaziti prema uz biskupsku palaču prema Akvariju. Radovi su počeli u veljači prema projektnoj dokumentaciji tvrtke Canosa inženjering, obavlja ih tvrtka Građevinar Quelin, uz stručni nadzor Zavoda za obnovu Dubrovnika i konzervatorske službe Ministarstva kulture. U sklopu zahvata uklonjene su dotrajale kamene ploče, uređena podloga i postavljen novi kameni popločani sloj. Već smo pisali kako se obnavlja približno tisuću četvornih metara površine uz katedralu i Biskupsku palaču, a paralelno s radovima trajala su i arheološka iskapanja koja su donijela dosta novih nalaza o povijesti ovoga dijela grada, među kojima je nalaz sarkofaga među najzanimljivijima. Nakon sezone, na jesen, slijedi nastavak radova.
FOTO: Marc van Bloemen, Facebook






