Petak, 19 travnja, 2024
NaslovnicaSportNA DOMAĆEM TERENU Square svladao aktualnog prvaka!

NA DOMAĆEM TERENU Square svladao aktualnog prvaka!

Pao je Olmissum, prvak i osvajač Superkupa sinoć u Gospinom polju.

U derbiju petog kola naša je momčad slavila 3:1 (3:1) te na taj način stigla do 12. osvojenog boda te sad dijeli prvo mjesto upravo s Olmissumom. Derbi je opravdao sva očekivanja, a našim mladićima za borbenost i zalaganje skidamo kapu…

Square je već u 25. sekundi mogao do vodstva, kapetan Cvjetković sjurio se prema gostujućim vratima, međutim vratar Bilandžić reagirao je na pravi način i otklonio opasnost. S druge strane prijeti Olmissum preko Pavića, no njegov udarac s oko 6-7 metara otišao je pored Turukovih vrata. Bilježi se još jedna brza kontra crveno plavih, ovaj put je Džanković u glavnoj ulozi, no Bilandžić je s druge strane upisao još jednu obranu..

U 7. minuti Cvjetković je uposlio Konsua koji ne lijevoj strani pronalazi samog Damjana Šulića koji nesmetano silovitim udarcem pogađa za 1:0! Prijetili su potom aktualni prvaci preko Pavića, Sekulića i Jurline, a u trenucima kada je i gol Olmissuma ‘visio u zraku’ fenomenalnim obranama iskazao se vratar Alen Turuk.

Ono što Olmissum nije iskoristio s druge strane jesu igrači trenera Hansa Matića. Još je jednom akcija krenula od Cvjetkovića, koji je uz dva igrača na sebi uposlio Duvančića koji prosljeđuje loptu prema Luki Vuletiću na lijevoj strani za povećanje – 2:0! U 11. minuti nakon uigrane kombinacije Olmissum stiže do smanjenja (2:1) preko Kristijana Postružina. Borbenost crveno plavih se isplatila u sretnoj – 13. minuti. Nakon što je obrana Olmissuma blokirala udarac Duvančića, lopta je s(p)retno došla do Damjana Šulića koji se najbolje snašao te uputio loptu prema golu, a na nju je, srećom za Square, naletio gostujući igrač Josip Jurlina! Na semaforu je u 13. minuti- 3:1!! U ‘moru’ prilika s obje strane na odmor se otišlo s dva pogotka razlike za Square!

U nastavku otvorena i nervozna igra s obje strane, Olmissum nešto više u posjedu, ali bez konkretnih završnica.  U 35. minuti Horvat ruši Džankovića za 6. akumulirani prekršaj čiji pak udarac s 10 metara odlazi pored stative. Nakon te propuštene prilike Squarea, trener Olmissuma pozvao je time out te je zaigrao na sve ili ništa, u igri s vratarom – igračem (Horvat). Imao je Pavić priliku u prvom napadu, no njegov udarac s oko 2-3 otišao je 6 metara poviše vrata Turuka. U 39. minuti Jurić je iskosa pokušao iznenaditi Turuka koji je pak ostao na visini zadatka! Nekoliko sekundi poslije i crveno plavi su skupili pet akumuliranih. Četrdesetak sekundi prije kraja Horvat je ostao sam na oko 6-7 metara, no njegov udarac odlazi pored stative… Pokušavali su gosti, ali je sve ostalo na pokušajima pored fantastične obrane predvođene vratarom Turukom.

Ovim uspjehom nakon pet odigranih kola dijelimo prvo mjesto s 12 osvojenih bodova. U idućem kolu očekuje nas gostovanje u Zagrebu kod Uspinjače.