15.8 C
Petak, 26 travnja, 2024
NaslovnicaSportMladost je prvak Hrvatske, petercima pobijedili u Gružu

Mladost je prvak Hrvatske, petercima pobijedili u Gružu

U petoj utakmici finala Prvenstva Hrvatske Mladost je pobijedila i prvi put nakon 2008. godine osvojila pehar. Nakon četiri četvrtine rezultat je bio 7-7, a u petercima Mladostaši su bili bolji i pobijedili rezultatom 11-12.

Napeta utakmica od prve četvrtine bila je izjednačena. U petercima je presudio golman Mladosti Ivan Marcelić, koji je dva puta obranio udarac najboljeg strijelca prvenstva Lorena Fatovića i to je bilo dovoljno za pobjedu.

Jug je osvojio pet prvenstava za redom, a taj niz sad je prekinula Mladost.

Vjeko Kobeščak trener Juga kazao je kako je Mladost pobijedila zasluženo jer su bili bolji i u prvenstvu i u ovoj utakmici te im je čestitao. Kazao je kako Jug trenutno nema fizičku i mentalnu snagu za pobjedu.

“Odmorit ćemo se jedan dan i idemo u Bresciu da tamo uđemo u polufinale”, kazao je Kobešćak.

Zoran Bajić, trener Mladosti kazao je kako je ovo bila dobra utakmica, šećer na kraju, kojim je Mladost naplatila sve što je uložila u ovaj rezultat.

“Drago mi je da se pehar, nakon dugo godina, vraća u Zagreb. Bili smo spretniji i sretniji, sreća prati hrabre i pobijedili smo”, istaknuo je Bajić.

Andro Bušlje je kazao kako je Mladost u zadnje tri utakmice pokazala kako je najbolji klub u Hrvatskoj.

Loren Fatović (JUG) dobio je trofej za najboljeg strijelca prvenstva za svoja čak 52 pogotka. Najbolji vratar je Ivan Marcelić (MLADOST) . Andro Bušlje (MLADOST) proglašen je najboljim igračem prvenstva.

Suci: Franulović (Hrvatska) i Colombo (Italija), delegati: Mlađan Prvan i Milivoj Bebić (obojica Hrvatske).