26.8 C
Dubrovnik
Četvrtak, 25 srpnja, 2024
NaslovnicaVijestiLiDraNo 2023.: odabrani radovi i nastupi za državno natjecanje

LiDraNo 2023.: odabrani radovi i nastupi za državno natjecanje

Županijska Smotra literarnog, dramsko-scenskog i novinarskog stvaralaštva LiDraNo 2023. održana je 2. ožujka 2023. u Kazalištu Marina Držića. Predstavljeno je 46 literarnih radova, 26 novinarskih radova, devet školskih listova i šest radijskih emisija u kategorijama osnovnih i srednjih škola. Dvadeset dvoje učenika predstavilo se pojedinačnim nastupom. 

Sudjelovalo je i jedanaest dramskih skupina.

Prosudbena povjerenstva odabrala su radove ili nastupe učenika koje predlažu za državnu razinu.

Prosudbeno povjerenstvo za literarni izraz u sastavu Ivan Cikatić, Asija Kursar i Stanislava Nikolić Aras predložilo je sljedeće radove:

LITERARNI RADOVI – OSNOVNA ŠKOLA

  1. Ivana Šegedin, More, 3. razred, OŠ Ante Curać-Pinjac, Žrnovo     

mentorica: Anamarija Radovanović 

  • Paula Suton, Odrastanje, 8. razred, OŠ Trpanj

mentorica: Ana Tulić Šale

  • Marija Medović, Crtica iz moga kraja, 8. razred, OŠ Kuna, Kuna Pelješka

mentor: Damir Brkanac

  • Miho Radin, Dvije trešnje, 7. razred, OŠ Gruda

mentorica: Paulina Kisić Pendo

  • Ema Mušić, Vjerna sebi, 7. razred, OŠ Petra Kanavelića, Korčula

mentorica: Gordana Curać Depolo         

LITERARNI RADOVI – SREDNJA ŠKOLA

  1. Lora Lagundžija, 21. vijek, 4. razred, SŠ Ivo Padovan, Blato

mentorica: Tončica Farac     

  • Baldo Petar Tutman, I znanstvenici su čuđenje u svijetu, 4. razred, Biskupijska klasična gimnazija Ruđera Boškovića s pravom javnosti Dubrovnik

mentorica: Mirjana Žeravica

  • Stela Mandić, Vruć beton, 3. razred, SŠ fra Andrije Kačića Miošića, Ploče

mentorica: Dejana Knežić Primorac

  • Nika Antončić, Arahnina priča, 3. razred, Ekonomska i trgovačka škola Dubrovnik

mentorica: Katica Vidojević

Članovi prosudbenog povjerenstva za dramski izraz Hrvoje Sebastijan, Mirej Stanić i Ante    Vlahinić te državni izbornik Paolo Tišljarić predložili su sljedeće nastupe učenika:

POJEDINAČNI NASTUP UČENIKA – OSNOVNE ŠKOLE

1. Žabe traže kralja, Ivana Brlić-Mažuranić
Tea Jurković, 8. razred OŠ Opuzen

mentorica: Ivana Milić          

2. Dan kad je mater pošla ća oli ti ga dobar dan tugo, Ivica Žaknić

Lucija Skokandić, 8. razred OŠ, Ante Curać-Pinjac, Žrnovo

mentorica: Anamarija Radovanovć

SKUPNI NASTUP UČENIKA – OSNOVNE ŠKOLE

1. Figaro, Jean–Baptiste Baronian

učenici 3. razreda OŠ Lapad

mentorica: Ivana Radaljac

lutkarska igra

2.  Jedna ljubavna, Ljubica Vlašić

učenici 6. r. OŠ Antuna Masle, Orašac

mentorica: Ljubica Vlašić

dramsko–scenska igra

3. Različitosti, autori teksta: članovi dramske skupine

učenici 8. razreda OŠ Opuzen

mentorica: Slavica Jakišić

dramska igra

POJEDINAČNI NASTUP UČENIKA – SREDNJE ŠKOLE

1. Frida ili o boli, Slavenka Drakulić

Barbara Bogdanović, 3. razred, Gimnazija Dubrovnik

mentorica: Lucijana Pendo

SKUPNI NASTUP UČENIKA – SREDNJE ŠKOLE

1. Legenda o lopudskoj sirotici, Vinko Goravica i dramska skupina

učenici 1. razreda, Gimnazija Dubrovnik

mentorica: Matilda Perković

dramsko-scenska igra

2. Klasici ukratko: Škrtac, Molière

učenici 3. razreda, Gimnazija Dubrovnik

mentorica: Lucijana Pendo

dramsko-scenska igra

Prosudbeno povjerenstvo za novinarski i radijski izraz (Bruno Lucić, Baldo Marunčić i Ivica Puljić) predložilo je novinarske radove učenika, školske listove i radijske emisije za državnu razinu Smotre LiDraNo.

SAMOSTALNI NOVINARSKI RADOVI – OSNOVNE ŠKOLE

1. Lorena Grbavac, Moj tata moreplovac, 5. razred, OŠ Trpanj

mentorica: Ana Tulić Šale

2. Petra Serden, Nika, djevojčica pobjede (intervju), 7. razred, OŠ Mokošica

mentorica: Jelena Tomašević

3. Lovre Milat, U parku u Korčuli nastradao dječak(članak), 5. razred, OŠ Petra Kanavelića, Korčula

mentorica: Suzana Petković

SAMOSTALNI NOVINARSKI RADOVI – SREDNJE ŠKOLE

1. Mara Ruščić, Batina nije izašla iz raja (komentar), 2. razred, Ekonomska i trgovačka škola Dubrovnik

mentorica: Marija Matana Bazdan

2. Anja Klečak, Izgubljeno umijeće pisanje pisma (komentar), 1. razred, Gimnazija Dubrovnik

mentorica: Ana Njirić Aleksić

ŠKOLSKI LISTOVI – OSNOVNE ŠKOLE

1. Ragusino, OŠ Mokošica

urednica: Lucija Zokić, 7. razred

mentorica: Jelena Tomašević

2. Naša radost, OŠ Stjepana Radića, Metković

urednica: Josipa Boras, 8. razred

mentorica: Manuela Šiljeg Malezija 

3. Slovo do slova, OŠ Lapad

urednica: Bruna Krznar,  8. razred

mentorica: Anela Barčić       

ŠKOLSKI LISTOVI – SREDNJE ŠKOLE

1. Libertina, Ekonomska i trgovačka škola Dubrovnik

urednica: Laura Boroje, 3. razred

mentor: Davor Deranja

2. Infođir, Gimnazija Dubrovnik

urednica: Nives Kmetović, 4. razred

mentorica: Marina Asturić

RADIJSKE EMISIJE – OSNOVNE ŠKOLE

1. Petrino ljeto za pamćenje, radijska emisija, OŠ Petra Kanavelića, Korčula

učenice: Vita Jurjević i Nika Dračevac, 7. razred

mentorica: Suzana Petković

2. Od kolijevke pa do groba, radijska emisija, OŠ Ivana Gundulića

učenici: Katarina Bender i Roza Bukvić, 6. razred, i skupina učenika 6. razreda

mentorica: Barbara Dorotić

3. Biti kuhar, radijska emisija, OŠ Ante Curać-Pinjac, Žrnovo

učenice: Lucija Skokandić, 8. razred, i Martina Skokandić, 6. razred

mentorica: Anamarija Radovanović

RADIJSKE EMISIJE – SREDNJE ŠKOLE

1. Sotto voce, radijska emisija          

učenici: Vjekoslav Fabris, Jakov Brčić, Dinko Fabris, 4. razred, SŠ Petra Šegedina

mentorica: Gloria Petković

Čestitamo učenicima i mentorima!

Komentiraj

Unesite svoj komentar!
Ovdje unesite svoje ime

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.

Danas objavljeno

Dubrovnktv.net

Najnoviji komentari

KOMENTAR TJEDNA