15.8 C
Subota, 27 travnja, 2024
NaslovnicaSportKiril Marinovski i Vedran Zorić osvojili Parsko prvenstvo Hrvatske u bridžu

Kiril Marinovski i Vedran Zorić osvojili Parsko prvenstvo Hrvatske u bridžu

Proteklog vikenda se u Dubrovniku u hotelu Royal Princess održalo Parsko prvenstvo Hrvatske u bridžu za sezonu 2023./2024. Na turniru je nastupio trideset jedan par, od čega je trideset igrača članova Bridž kluba Dubrovnik. Prvenstvo igralo se u dvije kvalifikacijske sjednice i završnu finalnu sjednicu na kojoj je nastupilo četrnaest najuspješnijih parova. Ostali su igrali sjednicu konzolacija.

Parski prvaci Hrvatske su Kiril Marinovski i Vedran Zorić iz Bridž Kluba Dr. Jurica Tomljenović iz Zagreba. Najuspješniji igrači Bridž Kluba Dubrovnik su Joško Đilović koji je u paru s Tonijem Vidovićem iz Bridž Kluba Dr. Jurica Tomljenović osvojio peto mjesto, i Dubravka Zvrko i Mario Majstorović, koji su ostali šesti.

Na konzolacijama je član Bridž kluba Dubrovnik Srđan Golubović s partnerom Vinkom Martinom Mijočem iz Bridž kluba Astarea osvojio prvo mjesto.