27.8 C
Ponedjeljak, 17 lipnja, 2024
NaslovnicaSportKAKVA DRAMA U GRUŽU Jug na peterce izgubio od Jadrana

KAKVA DRAMA U GRUŽU Jug na peterce izgubio od Jadrana

Splitski Jadran je na samo jednu utakmicu, točnije pobjedu udaljen od obrane naslova prvaka države. U Dubrovniku je, u drugoj utakmici finala doigravanja, Jadran pobijedio domaći Jug Adriatic osiguranje 15:13 boljim izvođenjem peteraca. Nakon četiri četvrtine uzbudljive i vrlo zanimljive, izjednačene utakmice bilo je 11:11.

U cjelini gledano, utakmica dostojna finala zemlje svjetskih prvaka! Sjajan, neizvjestan, dinamičan susret. Utakmica s ukupno čak 7 poravnanja, s čestim, pa i velikim obratima, odličnim pojedincima. Od obojice vratara (u biti i sve trojice jer se Popadiću i Marceliću pridružio u raspucavanju peteraca i Anić), pa preko genijalnih poteza, lijepih golova Žuvele, Fatovića, Burića, Butića…

Jug je poveo brzo, u 2. minuti s 2:0, manirom zamalo ‘munjevitog rata’ u kojem su Dubrovčani majstori. No, gosti su uspjeli na za njih na vrijeme pohvatati konce igre pije nego li im ispuznu iz ruku. Prvo Fatović za 2:1, a onda u zadnjoj sekundi uvodne dionice i Dužević za 2:2.

Početkom druge četvrtine ponovo na sceni Fatović koji čuvan od odličnog Burića uspijeva pronaći desni donji kut gola sjajnog Popadića. Bilo je to prvo vodstvo Jadrana na utakmici (2:3), s tim da su gosti imali priliku otići već tada na dva gola prednosti. Nisu uspjeli Splićani u tomu, ali jesu Dubrovčani. Tri gola zaredom su dali jugaši – prvo Žuvela i Kržić do kraja druge četvrtine (4:3), pa onda u prvom napadu u trećoj dionici i Burić (5:3). U tom, samom začetku treće četvrtine, kada je drugi put domaćin poveo s dva gola prednosti, u dionici za koju se u vaterpolu zna reći da često presuđuje pobjednika, malo je tko mogao pomisliti da taj pobjednik neće biti baš domaćin.

Jer, imao je Jug Adriatic osiguranje vodstvo od 2 gola, suparnik teških problema s igračem više (1-6), Harkov opterećen s 2 osobne, a vratar Gospara Popadić briljantan (8 obrana). No, u nekoliko sljedećih minuta upravo ove četvrtine, sve se iz temelja promijenilo.

Četiri uzastopna gola gostiju. Prvo Marinić Kragić, s desne strane, u prvom napadu nakon prethodno primljenog gola. Pet minuta do kraja dionice, Amerikanac Daube je krenuo u kontru, ostavio Butića pokraj kojeg je bio nečuvanim, a reprezentativac Jadrana je iskoristio ponuđeno. Nešto kasnije, Vrlić je s 2 metra pogodio jer je kasnio Kržić, a onda minutu do kraja treće četvrtine Butić, s desnog krila, ali potpuno iskosa, tzv. mrtvog kuta uspijeva pogoditi mrežu domaćina. Jadran je sada vodio 7:5. U zadnjoj minuti još po jedan gol na svakoj strani (Žuvela, 6:7 odnosno Marinić Kragić, 6:8).

U četvrtoj je četvrtini na red došao domaćin – Daube i Lazić pogađaju za izjednačenje, iako je nešto samo malo ranije Marcelić obranio peterac velikom Jokoviću.
Fatović je potom opet pogodio (8:9), ali sada iz igre i Joković pogađa (9:9), a onda puni obrat – Franko Lazić, sa srednjeg vanjskog, od vratnice u gol za 10:9 vodstvo jugaša, dvije minute do kraja. Ništa nije gotovo jer Radović izjednačava (10:10), a samo 31 sekundu do kraja Loren Fatović ‘stavlja’ i četvrtu svoju loptu u utakmicu u suparničku mrežu (10:11).
Jugaši su krenuli u odsutni napad, zaplivao je naprijed jasno i vratar Popadić, da bi 5 sekundi do kraja Daube pogodio za 11:11 i peterce!

U njima, u prve tri serije svi precizni, da bi onda trener Marelja između vratnica Jadrana poslao Matu Anića, a ovaj je prvo primorao Burića da pogodi vratnicu, dok je Daubeu obranio udarac. Sjajno finale u Gružu!

Sljedeća, treća utakmica finala Prvenstva Hrvatske na rasporedu je u utorak, 28. svibnja od 19.00 sati i ponovo naravno uz prijenos na HTV 2.