22.8 C
Četvrtak, 9 svibnja, 2024
NaslovnicaSportHrvatska je svjetski prvak! Bravo barakude!

Hrvatska je svjetski prvak! Bravo barakude!

Hrvatska vaterpolska reprezentacija odigrala je danas odličnu, tešku i napetu utakmicu s Talijanima i osvojila zasluženo titulu svjetskih prvaka. Bravo!!!

Utakmica je počela golom Hrvatske i to Konstantina Harkova. Di Fulvio je izjednačio. Harkov je opet izjednačio pogodio za 2:1. Presciutti je izjednačio za Italiju. Fondelli pogađa za 2:3. Zavšena je prva četvrtina.

U drugoj četvrtini Harkov je izjednačio na 3:3. Di Fulvio pogađa za 4:3. Jerko Marinić-Kragić pogađa za 4: 4. Dvije minute prije kraja četvrtine Vrljić je izborio peterac. Marinić -Kragić pogađa za 5:4. Presciuti je zabio za 5:5. Tim rezultatom završila je druga četvrtina.

Treća četvrtina opet počinje napadom Hrvatske koji je izborio Konastantin Harkov, koji je zabio i soj četvrti gol i to za 5:6. Peterac za Italiju pogodio je Fondeli za 6:6. Opet peterac za Italiju Fondelli je pogodio za 6:7. Vrljić je pogodio za 7:7.Bijač je obranio 1 minuti i 40 sekundi i napornog napada Talijana, dok su naši bili s igračem manje. Burić je pogodio za 8:7, nakon brze kontre naših. Bijač je obranio. Završila je treća četvrtina.

Četvrtu četvrtinu talijani su otvorili golom i izjednačili na 8:8. Biljaka zabija za 9:8. Fondelli je izjednačio na 9:9, Marinić -Kragić za 10:9. Talijani su izjednačili, pa poveli iz peterca i uzadnjim sekundama utkmice Burić za 11:11 i Bijačeva obrana.

Uslijedili su peterci. Marinić – Kragić je pogodio i Di Fluvio, Fatović je promašio, Pescutti je zabio. Rino Burić je pucao, nije jasno je li bio gol. Jest pogodak. Anić brani Ecenicheu. Harkov pogađa. Anić je obranio. Žuvela za pobjedu. 15:13.