21.8 C
Ponedjeljak, 29 travnja, 2024
NaslovnicaSportDubrovačke košarkašice "Babe s prozora" osvojile zlato na Igrama mladih

Dubrovačke košarkašice “Babe s prozora” osvojile zlato na Igrama mladih

Na završnici prvenstva u uličnoj košarci (3X3) koja se održala u Splitu od 11. do 13. kolovoza u sklopu Sportskih igara mladih, dubrovačka ženska košarkaška ekipa Babe s prozora osvojila je prvo mjesto u kategoriji djevojčica rođenih 2007. i mlađe.

Zlatna medalja ostvarena je na impresivan način. U grupnoj fazi pobijedile su ekipe ZAGREBA, RIJEKE, ZADRA i SUPETRA dok su u polufinalu pobijedile VARAŽDIN, a u finalu ŠIBENIK.

Sve djevojčice članice su ŽKK RAGUSE a zlatnu medalju osvojile su: ANI KISIĆ, GRETA PRKOČA , IVA TOKIĆ I MARTINA LONČAR, pod vodstvom Željka Lončara.

U ranijoj fazi natjecanja, kojom je izboren plasman na državnu završnicu,  ovom uspjehu pridonijele su i DOLORES STABILE I UNA MAJSTOROVIĆ.