19.8 C
Dubrovnik
Nedjelja, 19 travnja, 2026
HomeVijestiKonavljanin Pavo Kostopeč odustao od utrke za šefa zagrebačkog HDZ-a

Konavljanin Pavo Kostopeč odustao od utrke za šefa zagrebačkog HDZ-a

Abdominalni kirurg, dr. Pavo Kostopeč je objavio kako odustaje od utrke za šefa zagrebačkog HDZ-a, a kandidaturu je najavio prije dva tjedna.

Unutarstranački izbori će se održati 26. listopada i na listiću na kojemu će se zaokružiti ime novog najizglednijeg predsjednika neće biti njegova imena. No, Kostopeč ostaje član HDZ-a, a bez ikakvih dodatnih pojašnjenja na svom facebook profilu je objavio:

Drage članice i članovi zagrebačkog HDZ-a, drage prijateljice i prijatelji, dragi sugrađani,

hvala vam na svakom susretu, razgovoru, savjetu, konstruktivnom prijedlogu i podršci kroz sve ove godine u kojima zajedno gradimo ideje i inicijative u svim dijelovima našeg grada.

Bez obzira na to što nismo vodili javnu kampanju, vi, moje prijateljice i prijatelji, stranačke kolegice i kolege, znate koliko je naš zajednički rad bio intenzivan, sadržajan i svakodnevan; ne samo u ovom razdoblju pretkampanje, nego i puno, puno dulje.

Zajedno sa svojim timom, donio sam odluku da neću nastaviti s kandidaturom za predsjednika zagrebačkog HDZ-a.

Odluka je donesena s osjećajem zahvalnosti i ponosa – na tim s kojim sam radio, na sve vas koji vjerujete da možemo zajedno jačati našu stranku i pripremiti je za odgovornost vođenja grada.

Na onima koji će voditi gradsku organizaciju ostaje puna odgovornost da nas povedu prema pobjedi na sljedećim izborima, jer vjerujem da Zagreb treba i zaslužuje bolje.

Kao što sam isticao u kampanji – ostajem Jedan od nas.

Hvala vam od srca. – napisao je Kostopeč.

Kroz medije se prije nekoliko dana provukla vijest kako je, zapravo, ta pozicija navodno već namijenjena za Ivana Matijevića, državnog tajnika u Ministarstvu poljoprivrede, a prema volji stranačkog šefa.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Danas objavljeno

Dubrovnktv.net

KOMENTAR TJEDNA