24.8 C
Ponedjeljak, 29 travnja, 2024
NaslovnicaSportŽKK Ragusa u finalu Kupa Kupa Ružica Meglaj-Rimac

ŽKK Ragusa u finalu Kupa Kupa Ružica Meglaj-Rimac

Utakmica je započela, i nastavila se, čvrstim obranama s obje strane pa polovinom prve četvrtine na semaforu stoji tek 6:5. Ipak, iskustvo Raguse suprotstavljeno mladosti Medveščaka donosi seriju od 10 poena i prvo dvoznamenkasto vodstvo Dubrovčanki pri 6:16. No, tu za Medveščak iskače Katarina Sekulić koja s dva koša i dva slobodna bacanja smanjuje opasnu prednost Raguse na 12:16, navodi HKS.

U drugu četvrtinu se ulazi pri 12:18, rezultat koji, što zbog i dalje čvrstih i dobro pripremljenih obrana, što zbog pokojeg odskoka lopte s obruča, na semaforu stoji pune dvije i pol minute igre. Medveščak nastoji utakmicu vratiti u egal, a nakon polaganja i slobodnog bacanja Ivone Jakovljević koja se ekipi vratila nakon ozljede, hvata priključak pri 21:23. Sa sličnim se rezultatom, 25:27, odlazi i na veliki odmor.

Polovicom treće dionice Medveščak dolazi do značajne prednosti od 39:29 nakon nekolicine dosuđenih slobodnih bacanja te polaganja Jakovljević i Grizelj. Na ulasku u posljednjih 10 minuta na semaforu stoji 44:39 za Medveščak.

Prodor i koš kapetanice Carmen Miloglav pa polaganje iskusne Ive Todorić za Ragusu vraćaju utakmicu u egal pri 44:44, a Miloglav odvodi Ragusu i na +5 pri 46:51. Dubrovčanke u posljednjim minutama nalaze novu energiju, dobro iskorištavaju napadačku krizu Medveščaka, a trica Line Strilić tri minute do kraja utakmice odvodi ih na +10 (47:57). Pri rezultatu 53:59 Ragusa je proslavila ulazak u finale Kupa Ružica Meglaj-Rimac.

U dresu Raguse najefikasnija je bila kapetanica Miloglav s 19 poena, a uz bok joj je stala Iva Todorić s 13 poena, 15 skokova i 6 asistencija. Lina Strilić i Lea Hajdin dodale su po 10 poena. Za Medveščak je najviše, 16 poena, ubacila Vivien Nejašmić, dok su po 10 upisale Gabriela Grizelj i Ivona Jakovljević.

Medveščak: Sekulić 7, Nejašmić 16, Soldo 2, Mamić 4, Grizelj 10, Medić, Budimir, Bilić-Prcić, Brkičić, Maršić 4, Jakovljević 10, Mateković

Ragusa: Strilić 10, Miloglav 19, Hajdin 10, Todorić 13, Fleischer 2, Perić 5, Milat, Tokić, Rozić, Šarotić, Majstorović

Cvetana Matić, trenerica Raguse: “Očekivala sam tešku utakmicu. Zaista su nas dobro namučile. Da li je to bio neki grč, ali šut nas nikako nije služio. Previše smo se bazirali na šutu, nismo ulazili unutra, probijali se, radili faulove, slobodna bacanja, nismo imali uopće kontru, ali eto na kraju su one izvukle pobjedu ipak nekako iz sebe. Nadam se da će to biti dovoljno za brzu regeneraciju za sutrašnju utakmicu, to ćemo još vidjeti. Nisu nam dali niti malo da predahnemo, da se opustimo, vidjeli ste na kraju utakmice, kad smo već i mislili da je gotovo, mali predah bio je dovoljan da se otkriju dvije trice.
Sutra će biti vrlo teško. Plamen Požega ima i malo dulji roster nego mi, s izmjenama iskustva i sigurnosti. Možda imaju i poseban šarm koji daje Podrug, ali mi im sigurno nećemo pustiti. Idemo naravno na što bolju igru. Bit će teško sigurno, ali pobijedit će biti mirniji, staloženiji. Ja se nadam da će nam sutra proraditi šut pa će sve biti lakše, lakše će se disati.”