20.8 C
Dubrovnik
Srijeda, 30 travnja, 2025
NaslovnicaVijestiVozačici iz Albanije ponovno produljen istražni zatvor, podnesena i žalba

Vozačici iz Albanije ponovno produljen istražni zatvor, podnesena i žalba

Županijski sud u Dubrovniku je 23. srpnja 2024., po službenoj dužnosti, povodom žalbi Općinskog državnog odvjetništva u Dubrovniku i okrivljene državljanke Republike Albanije (1995.), donio rješenje kojim se ukida rješenje Općinskog suda u Dubrovniku od 10. srpnja 2024. kojim je okrivljenici bio produljen istražni zatvor zbog opasnosti od bijega te joj je određeno jamstvo i naložene mjere opreza i predmet vraća na ponovno odlučivanje, objavljeno je na stranicama DORH-a.

Općinski sud u Dubrovniku je 24. srpnja 2024., povodom ponovno održane sjednice optužnog vijeća radi odlučivanja o istražnom zatvoru, rješenjem produljio istražni zatvor protiv okrivljenice zbog opasnosti od bijega (čl. 123. st. 1. t. 1. Zakona o kaznenom postupku) te je okrivljenici odredio jamstvo u iznosu od 70.000,00 eura i naložio mjere opreza iz čl. 98. st. 2. t. 1., 3. i 7. Zakona o kaznenom postupku. 

Optužno vijeće nije prihvatilo prijedlog da se istražni zatvor produlji zbog opasnosti od ponavljanja kaznenog djela (čl. 123. st. 1. t. 3. Zakona o kaznenom postupku).

Općinsko državno odvjetništvo u Dubrovniku je 25. srpnja 2024., podnijelo žalbu na to rješenje smatrajući kako protiv okrivljenice i dalje egzistiraju zakonski osnovi za istražni zatvor predviđeni odredbom čl. 123. st. 1. t. 1. i 3. Zakona o kaznenom postupku te nisu ispunjeni uvjeti iz čl. 102. st. 1. Zakona o kaznenom postupku da se okrivljenici odredi jamstvo kao zamjena za istražni zatvor pa time ni mjere opreza, a o žalbi još nije odlučeno.

Komentiraj

Unesite svoj komentar!
Ovdje unesite svoje ime

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Danas objavljeno

Dubrovnktv.net

Najnoviji komentari

NJORGANJE