21.8 C
Ponedjeljak, 20 svibnja, 2024
NaslovnicaSportPRVENSTVO HRVATSKE ZA MLAĐE NADE Korčulani prvaci, Cavtaćanima drugo mjesto

PRVENSTVO HRVATSKE ZA MLAĐE NADE Korčulani prvaci, Cavtaćanima drugo mjesto

Mladi vaterpolisti KPK iz Korčule novi su prvaci Hrvatske u konkurenciji Mlađe nade ili najmlađem uzrastu našeg vaterpola. U finalu prvenstva države koje je odigrano u Splitu, na otvorenom bazenu Jadrana na Zvončacu, u srazu ‘južnjaka’, KPK je bio bolji od Cavtata 7:5, navodi se u objavi Hrvatskog vaterpolo saveza.

KPK Korčula, HVS

Korčulani su bili boljim cijelim tijekom finalnog susreta, pa su tako pred kraj druge četvrtine vodili 3:0. Cavtaćani su uspjeli smanjiti na 3:2  s dva pogotka u posljednjih minutu i pol druge dionice. Početkom treće četvrtine (u ovom uzrastu četvrtina traje 5 minuta), KPK nije ispuštao vodstvo koje je bilo gol-do dva razlike, sve do pola minute prije kraja ove četvrtine. Tada je KPK prvi put imao nešto osjetniju prednost (7:4) koja im je već trasirala lagano put do krune. Suparnici iz Cavtata su uspjeli desetak sekundi prije kraja treće četvrtine smanjiti (7:5), a to se kasnije pokazao i kao konačan rezultat, budući da u zadnjoj četvrtini na obje strane nije bilo pogodaka. U pobjedničkom je sastavu Lovro Jurjević postigao čak 4 gola, dok je za Cavtat najprecizniji bio Vlaho Rajčević s 3 gola.