15.8 C
Četvrtak, 18 travnja, 2024
NaslovnicaSportOsmi rujna - povijesni dan za hrvatski tenis

Osmi rujna – povijesni dan za hrvatski tenis

Današnji datum, 8. rujna zabilježen je kao povijesni za hrvatski tenis. Prije točno 7 godina Ana Konjuh i Borna Ćorić osvojili su juniorski US Open na isti dan! Ana je te 2013. uzela i duplu krunu u Melbourneu. Osvojila dva od ukupno tri juniorska Grand Slam naslova. Pobjedu je odnijela u parovima na Australian Openu, a dan poslije uzela je i naslov u singlu. Na isti datum prije 6. godina Marin Čilić upisao se među pobjednike Grand Slam turnira osvojivši US Open.

Kad je počela igrati WTA tour Ana Konjuh bilježila je uspjehe, osvojila je turnir u Nottinghamu, a iako je bila među najmlađim tenisačicama na natjecanjima pobjeđivala je i stvarala probleme mnogim bolje plasiranim igračice. Nažalost zbog ozlijede lakta i četiri operacije, Ana već dugo ne igra na turnire, ali priprema se i nada što skorijem povratku na terene, što svi želilmo, jer ima talent i snagu za vrhunske rezultate.

Borna Ćorić trenutno igra na US Open i po prvi put ima priliku i traži plasman u svoje prvo Grand Slam polufinale.

Na isti datum, prije 6 godina Marin Čilić upisao se među pobjednike Grand Slam turnira. Nakon što je u polufinalu nadigrao “najboljeg na svijetu” kako mu mnogi tepaju Rogera Federera, u finalu je u tri seta bio bolji od Japanca Nishikorija. Čilićev uspjeh i osvajanje US Opena 2014. je još i veće jer je ostvareno tijekom ere i vladavine velike četvorke (Đoković, Federer, Murry, Nadal), koji su se godinama izmjenjivali u finalima Grand Slam turnira. Čilić je uz Švicarca Wawrinku i Argentinca Del Potra uspio doći do titule i upisao se u tenisku povijest. U finalu u New Yorku tada ga je bodrila Kristina Milković, tada djevojka, danas žena i majka njihovog malog Balda. Na ovogodišnjem izdanju turnira Čilić je ispao u trećem kolu, bolji je u 4 seta igre bio Austrijanac Thiem.

izvor/foto: Croatian Tennis