17.8 C
Nedjelja, 19 svibnja, 2024
NaslovnicaSportLuka Bračić iz Župe viceprvak Hrvatske u judu

Luka Bračić iz Župe viceprvak Hrvatske u judu

U sportskoj dvorani „Sutinska vrela“ u Podsusedu održano je Prvenstvo Hrvatske u judu za dječake i djevojčice. Nastupilo je 343 natjecatelja iz 60 klubova. Nastupile su i brojne judoke iz naših klubova.

Za Judo klub Župu dubrovačku nastupila su 2 natjecatelja. Lukša Bračić je u kategoriji -42 kg u kojoj je nastupilo 33 natjecatelja s četiri pobjede i jednim porazom postao viceprvak Hrvatske.

Ivano Sabljo je u kategoriji -50 kg u konkurenciji 31 natjecatelja, s pet pobjeda i jednim porazom osvojio treće mjesto.

Andrej Lasica iz Judo kluba Dubrovnik 1966 osvojio je brončanu medalju. Pobijedio je u pet borbi te jedan poraz. Na korak do medalje su zaustavljeni Niko Cvjetković (-46) koji je s četiri pobjede i dva poraza osvojio 5. mjesto te Jerko Kulišić (-50) uz 3 pobjede i 2 poraza. Đivo Vojvoda je u kategoriji do 66 kg osvojio 7. mjesto.

Darko Milutinović (U14) iz Judo kluba Mokošica bio je peti u kategoriji -38 kg. Antonio Matana osvojio je 7. mjesto u kategoriji +66 kg. David Obuljen iz Judo kluba Dubrovnik bio je peti u kategoriji -55 kg.

Kod djevojčica Nika Katušić iz Judo kluba Konavle Cavtat osvojila je treće mjesto u kategoriji -36 kg. Dalia Schumuch također je bila treća, ali u kategoriji -52 kg.

Paula Konjuh iz Judo kluba Slano osvojila je peto mjesto u kategoriji -40 kg. Gabriela Dugandžić iz Judo kluba Mokošica bila je sedma u kategoriji +63 kg.