16.8 C
Petak, 19 travnja, 2024
NaslovnicaSportJugaši slavili u Splitu - rezultatom 11: 8 pobijedili Jadrana

Jugaši slavili u Splitu – rezultatom 11: 8 pobijedili Jadrana

Vaterpolisti Jug Adriatic osiguranja u sklopu 3. kola Prvenstva Hrvatske pobijedili su splitski Jadran 11:8 (3:2, 2:1, 3:2, 3:3).

Na Poljudu smo večeras mogli gledati vrlo dobar vaterpolo s puno dobrih akcija i poteza. Krenulo je odlično za Jugaše. U prvom napadu, s igračem više, Fatović je pogodio za 1:0. Slijedio ga je Merkulov minutu nakon da bi na 3:0 povisio Papanastasiou iskoristivši drugog igrača više. Do kraja prve četvrtine Jadranaši su se vratili u utakmicu te se na prvi odmor otišlo s minimalnom prednošću Juga.

Do pogotka u drugom dijelu igre čekalo se više od 5 minuta. Strijelac za odlazak na +2 je Papanastasiou. Odmah sljedeći napad Jug preko Radića povisuje na 5:2. U posljednjem napadu pred odlazak na veliki odmor Jadran iz igrača više smanjuje na 5:3.

Treću četvrtinu ponovno otvara Fatović, ovaj put udarcem iz igre. Ponovno se obrane aktiviraju, posebice Popadić, te se na pogodak čeka duži period, točnije na polovicu treće dionice. Tada Delić vraća na Jugovih +2. Obert nedugo zatim zarađuje priliku za povišenje rezultata izborenim petercem kojeg Fatović promašuje. Minutu poslije tu pogrešku ispravlja Merkulov – 7:4. Do kraja četvrtine su pala još dva pogotka, Marinić-Kragić na jednoj i Merkulov na drugoj za +3 (8:5) pred posljednjih 8 minuta igre.

Lončar i Papanastasiou otvaraju posljednju dionicu igre za odlazak na velikih +5. Na Jugov niz od 2 pogotka isto odgovaraju Splićani. Prvo Butić iz peterca, a zatim Burić iz igre. Obert još jednim realiziranim igračem više ponovno diže prednost na +4. Konačnih 11:8 postavlja Stojanac 32 sekunde prije kraja.

Najefikasniji su u Jugovim redovima bili Merkulov i Papanastasiou s 3 postignuta pogotka. 2 je dodao Fatović, dok su jednom precizni bili ObertLončar i RadićPopadić je upisao vrlo dobrih 12 obrana.

U sljedećem, 4. kolu, na rasporedu je prva domaća utakmica. Jug Adriatic osiguranje ugošćuje šibenski Solaris. Utakmica je na rasporedu u srijedu, 21. listopada, s početkom u 19 sati.