16.8 C
Četvrtak, 28 ožujka, 2024
NaslovnicaSportJugaši pobjedom nad splitskim Jadranom osigurali finale Kupa Hrvatske

Jugaši pobjedom nad splitskim Jadranom osigurali finale Kupa Hrvatske

Vaterpolisti Jug Adriatic osiguranja pobijedili su splitski Jadran 11:9 (2:3, 4:1, 3:1, 2:4) i tako se plasirali u finale Kupa Hrvatske.

Uspavano je dubrovačka lokomotiva krenula u polufinalni susret 29. izdanja Kupa Hrvatske. Jadran je to znao iskoristiti i započeo utakmicu vodstvom 2:0. Nakon što je trener Kobešćak zagalamio na svoje uspavane igrače trgli su se Jugaši, ubacili u višu brzinu i drugu dionicu igre dobili 4:1 te se na veliki odmor otišlo s +2 Jugaša.

U trećoj se četvrtini nastavila loša realizacija igrača više, ali je proradila realizacija s istim brojem igrača i iz kontre. Upravo je Merkulov iz kontre postigao svoj prvi pogodak na utakmici s kojim je Jug prvi put otišao na +4.

Posljednjih osam minuta igre započelo je trećim izgubljenim plivanjem za loptu Jugaša iz kojeg je Jadran odmah postigao pogodak za smanjenje vodstva na +3. Obert uzvraća istom mjerom – pogotkom s 2 metra – za 10:6. Odmah sljedeći napad još jedan gol s 2 metra. Ovaj puta iza Popadićevih leđa. U 28. minuti dočekali smo prvu realizaciju s igračem više kada je Lončar bio precizan s prve stative. Do kraja dva pogotka Jadranaša za konačan rezultat 11:9.

Najefikasniji su u Jugovim redovima bili Fatović i Garcia, dok su se po jednom u listu strijelaca upisali Obert, Lončar, Merkulov, Papanastasiou, Žuvela, Benić i Obradović.

Finalni ogled na rasporedu je u nedjelju s početkom u 17,30 sati uz izravan prijenos na HTV 2. Protivnika će Jugaši saznati nakon drugog polufinalnog ogleda gdje se sastaju Mladost i Primorje.

IZVOR: VK Jug AO/FOTO: Ilustracija