21.8 C
Dubrovnik
Ponedjeljak, 29 travnja, 2024
NaslovnicaSportJug uvjerljivo savladao Primorje u prvoj polufinalnoj utakmici za Prvenstvo Hrvatske

Jug Adriatic osiguranje uvjerljivo je svladao riječko Primorje EB u bazenu u Gružu, u prvoj polufinalnoj utakmici doigravanja za naslov prvaka Hrvatske. Dubrovčani su tako poveli 1-0 u polufinalnoj seriji, a druga i potencijalno posljednja utakmica ovog polufinalnog para odigrat će se sljedeće srijede, 24. travnja u Rijeci. U finale će se plasirati momčad koja prva ostvari dvije pobjede, neovisno gol-razlici.

Utakmica u Gružu je bila, kada je riječ o pitanju pobjednika, zapravo jako brzo riješena. Učinila je to domaćinova obrana koja je prvi put ‘kapitulirala’ pred kraj druge tek četvrtine. Točnije, primorjaši su prvi gol dali minutu i 59 sekundi prije kraja druge četvrtine. Do tada je već domaćin vodio 4:0. To možda čak i ne bi bila presudna razlika ili prednost u vaterpolu, da nije uslijedila još žešća treća četvrtina Gospara u kojoj se mlada momčad s Kantride jednostavnije nije više znala snaći.
Poveli su jugaši i 7:3, pa 9:3, podizali razliku, riješili pitanje pobjednika utakmice koja nije imala ni trunku neizvjesnosti.

Drugi par polufinala Prvenstva Hrvatske čine Jadran i Mladost, a oni će svoj prvi susret odigrati u petak, 19. travnja u Splitu s početkom u 20.00 sati.