15.8 C
Četvrtak, 28 ožujka, 2024
NaslovnicaSportJug u Zagrebu pobijedio Mladost u važnoj utakmici

Jug u Zagrebu pobijedio Mladost u važnoj utakmici

Jugaši su prekinuli niz loših rezultata, 13. dan u mjesecu i 13. prvenstveno kolo za njih nije bilo nesretno, a pobjedom u Zagrebu su na sam korak do osvajanje mjesta broj 1 u doigravanju državnog prvenstva. No, trenutak koji je bez imalo dvojbe odredio tijek utakmice, a usudili bi se reći možda i njezin ishod bila je 9. minuta i blago rečeno nepromišljen potez igrača Mladosti, Lovre Miloša, pišu Sportske novosti.

Na samom početku druge dionice, kod rezultata 3:3 i nakon obranjenog napada suparnika, Miloš je očito, šakom iznad vode udario grčkog reprezentativca u Jugu AO, Papanastasioua. Kazna za to je samo jedna – isključenje bez prava zamjene zbog brutalnosti, a to znači 4 minute u kontinuitetu s igračem manje za Mladost. U te 4 minute je Jug AO, prvo pogodio iz peterca, ukupno su dali tri pogotka, poveli 6:3 i tu je načelno sva pripremana taktika Žabaca pala u vodu. Iako, valja naglasiti i pohvaliti cijeli ostatak momčadi domaćina koja se do konca utakmice fanatičnom borbenošću, ali i nekim novim rješenjima, uspjela vratiti u susret, stići u nekoliko navrata na gol zaostatka.

Uistinu šteta da je jedan ovakav trenutak nepromišljenosti u biti u drugi plan stavio neke zanimljive detalje na utakmici. Primjerice, perfektna izvedba Lorena Fatovića (Jug AO) i Luke Bukića (Mladost). Barakude, dakle reprezentacija u njima dobiva lidere. Vratar Marcelić je ponovo odigrao sjajnu utakmicu, Xavi Garcia je uz asistenciju pridodao i gol kao podsjetnik na svoje najbolje šuterske dane. Mladost je uspjela u čak tri navrata nadoknađivati zaostatak za Jugom AO (od 6:3 do 6:5; od 8:5 do 8:7, te od 11:8 do 11:10). Bez Harkova, pa onda i Miloša, s odličnom obranom s igračem manje… Kapica dolje. Jednako kao u Jugu koji možda nije u idealnoj formi, ali još uvijek itekako znaju i mogu uzeti ponuđeno.