20.8 C
Nedjelja, 19 svibnja, 2024
NaslovnicaSportJadran pobijedio Jug u trećoj utakmici doigravanja, u utorak se igra u...

Jadran pobijedio Jug u trećoj utakmici doigravanja, u utorak se igra u Gružu

U trećoj utakmici finala državnog prvenstva, Jadran je u Splitu svladao Jug Adriatic osiguranje 9:7, te su sada poveli s omjerom pobjeda 2-1, s kojim će doći u Dubrovnik na četvrtu utakmicu finala.

Jugaši ovog puta nisu iskoristili novi sjajan dan vratara Tonija Popadića (14 obrana), baš kao što ni jadranaše nije koštao malen broj obrana njihovog čuvara mreže, Mate Anića, samo 5. Od toga prva sa zvukom sirene kraja druge četvrtine, šut Fatovića sa sredine bazena. Međutim, ovdje ipak valja pridodati da vratar Jadrana zapravo, posebno u prve dvije četvrtine, pa i inače, i nije imao puno posla. Bilo je značajno manje šuteva, a obrambeni je blok njegovi suigrača bio na visini. Obrana Jadrana je u ovoj utakmici bila zapravo i najbolja dosad, što je doduše vrlo lako i matematički dokazati – samo 7 primljenih golova.

Jug Adriatic osiguranje je ujedno imao svega trojicu strijelaca u svojim redovima – Joković 3, te Grgurević i Žuvela po 2 gola. Bez učinka dodatnog Kakarisa i Fatovića, teško je doći do povoljnijeg rezultata.

Dubrovčani su ponovi bili ti koji su prvi poveli (Žuvela iz peterca), ali za razliku od prijašnjih utakmica, jadranaši sada nisu dopuštali da im se suparnik odvoji na 3-4 gola razlike. Doduše, nakon 1:1 i 2:2, gosti su preko dva gola Grgurevića okončali prvu dionicu s 4:2 u svoju korist, ali je Jadran uzvratio još jače u drugoj četvrtini. Tri uzastopna pogotka Marinića Kragića, Burića i Bukića za preokret i prvo Jadranovo vodstvo, 5:4. Pola minute prije poluvremena, „uhvatili su na spavanju” Fatović i Joković domaćine, isplivali duboko u kontru i izjednačili na 5:5.

U drugoj je polovici utakmice domaćin polako počeo preuzimati rezultatsku inicijativu – Zović 7:6, pa raspoloženi Joković 7:7, da bi Dobud golom za 8:7 zaključio treću dionicu.
U prvom napadu u zadnjoj četvrtini, Luka Bukić je s igračem više prvi put odveo Jadran do dva gola prednosti, 8:6. Minutu i 16 sekundi do kraja, Marko Žuvela je sjajnim golom smanjio na 8:7 i pružio još mrvicu prilike svojoj momčadi u moguće izjednačenje. U zadnje napadu gostiju, Toni Mozara je pucao 20 sekundi do kraja, Anić ubilježio obranu broj 5, a onda u zadnjoj sekundi i pogodio gol Dubrovčana za konačnih 9:7.

Sljedeća, četvrta utakmica finala odigrat će se sljedećeg utorka, 9. svibnja u Dubrovniku s prijenosom ponovo na HTV 2.