18.8 C
Nedjelja, 5 svibnja, 2024
NaslovnicaSportDubrovnik uzeo bod Dinamu u 17. kolu Superlige

Dubrovnik uzeo bod Dinamu u 17. kolu Superlige

Drugoplasirana momčad Superlige, Mursa Osijek rezultatom 3:0 (7, 17, 19) za 62 minute igre u gostima je savladala posljednje plasiranu Goricu. Kitro Varaždin istim rezultatom 3:0 (15, 3, 16) za 74 minute dobio je Marsoniu.

Petar Nevžala iz varaždinske pobjedničke momčadi nakon susreta je izjavio: „Očekivana pobjeda koja je trebala biti i ozbiljnija. Malo smo se opustili nakon prvog seta, mogli smo to lakše dobiti i zadržati nivo ozbiljnosti jer će nam to trebati u slijedećem kolu kada igramo protiv Murse Osijek u gostima. U tom ćemo susretu pokušati dati sve od sebe. Mursa je odlična ekipa pa će nam trebati ta ozbiljnost da odradimo sezonu do kraja i zadržimo četvrtu poziciju što nam je cilj.“

Velika se borba vodila u Rijeci gdje je na kraju s 3:2 (22:25, 25:23, 25:15, 13:25, 15:10) slavila domaća momčad nakon pune 134 minute igre protiv Centrometala.

Mladost je s 3:0 (15, 14, 13) za manje od sata, točnije 56 minuta pobijedila doma Rovinj u susretu u kojem je trener Radovan Gačič svim svojim pulenima dao priliku za igranjem. Petar Višić, organizator igre Mladosti nakon utakmice je rekao:„Utakmica s Rovinjom je cijelo vrijeme išla u jednom pravcu. Drago mi je što ovakve utakmice možemo iskoristiti da mlađi igrači dobiju priliku za igru. Mislim da je ovo jedna od naših boljih utakmica u koje smo ušli s mladom ekipom koja je dobro odradila posao na čemu im čestitam.“

U ranije odigranom susretu Sisak je s 3:0 (17, 18, 17) dobio Zadar. U nedjelju 27. veljače igraju Split i Ribola Kaštela te Rijeka i Sisak u odgođenom 12. kolu, pa nakon nepotpunog 17. kola vodi Mladost sa 48 bodova i skorom 16-0, a slijedi Mursa Osijek s istim brojem bodova i skorom 16-1. Treća je Ribola Kaštela s 35 bodova i skorom 12-4, a četvrti Kitro Varaždin s 33 boda i skorom 11-5. Na začelju je Gorica s 1 bodom i skorom 0-17, a predzadnji je Zadar sa 7 bodova i skorom 2-15.

Kod odbojkašica Osijek je s 3:1 (25:17, 25:22, 30:32, 25:23) nadigrao splitska Brda za 116 minuta igre, a Dinamo je još jednom pokazao da im Dubrovnik nikako ne leži. Pobijedili su kod kuće s 3:2 (21:25, 25:17, 25:27, 25:18, 15:8) poslije 125 minuta igre, nakon što su i u prvom dijelu Superlige igrale s njima susret u pet setova. Dinamo je imao 66 poena u napadu, a Dubrovnik 49, no gošće su bolje servirale (9-7 as servisi) i blokirale (10-9). Iskusna Antonia Volmut s 22 poena najučinkovitija kod domaćih, a Ivana Marinović s 25 kod gošći.

Karlovac i Enna Vukovar odigrale su zanimljiv susret u kojem su nakon 108 minuta igre slavile gošće s 3:1 (25:23, 13:25, 25:23, 25:23). Barbara Kelava iz ekipe Enne Vukovar nakon utakmice je rekla: „Dobile smo tešku utakmicu. Očekivale smo borbu jer Karlovac doma uvijek igra dobro. Radile smo puno pogrešaka, ali na kraju se nismo predavale jer smo vjerovale da možemo tu osvojiti neke bodove. Hvala Bogu osvojile smo sva tri boda na čemu čestitam svojim suigračicama, ali i suparnicama na borbi.“

Ida Ivačević iz ekipe Karlovca dodala je: „Čestitam djevojkama iz Vukovara, stvarno su super odigrale, ali i mojim suigračicama jer smo stvarno dale sve od sebe. Nažalost nije nam se posrećio dan da bi pobijedile.“

Utakmica Splita i Velog Vrha igra se u nedjelju 27. veljače, a susreti Rijeke CO i Mladosti te Kaštela i Marine Kaštela u srijedu.

Odbojkašice Mladosti izgubile su u polufinalu Kupa Hrvatske Snježana Ušić u subotu u Domu odbojke Bojan Stranić s 0:3 (24, 22, 18) od ekipe Marina Kaštela. Trener Mladosti Leonard Barić, nakon susreta koji je trajao sat i 13 minuta vrlo iskreno je rekao: „Izgubili smo u susretu u kojem mi nismo bili pravi, a suparnice su pokazale da su u ovoj utakmici bolje. Jednostavno nam je došao takav loš dan te smo u  najgorem trenutku izgubili utakmicu. Na naplatu je došao nevjerojatno zgusnut raspored koji smo imali u drugom dijelu sezone. Odigrali smo niz teških utakmica na više frontova. Do posljednje utakmice smo igrali za Final Four MEVZA lige, u Kupu Snježane Ušić došli do polufinala, u Superligi smo prvi bez poraza, a već u utorak igramo uzvrat polufinala Kupa CEV protiv Stuttgarta s kojim smo igrali prvu utakmicu prije tri dana. Taj nas je susret iznimno iscrpio. Kao ekipa Sali smo sve od sebe pa nismo imali dovoljno svježine za utakmicu s Marinom Kaštela kojima naravno ničime ne umanjujemo pobjedu. To nije alibi, ali to su činjenice.“

Statistički, Marina Kaštela je bila bolja na servisu, 6 as servisa dok domaće nisu imale niti jedan. 45 poena u napadu prema 32 Mladosti koja je pak bila bolja u bloku, 8 prema 6 gošći.