14.8 C
Subota, 4 svibnja, 2024
NaslovnicaSportCrnogorci bolji od Kauboja 32:26

Crnogorci bolji od Kauboja 32:26

Hrvatska rukometna reprezentacija doživjela je težak i neočekivan poraz od Crne Gore 32:26. Ostala je tako samo na teoriji za plasman u polufinale jer je već na dva poraza, a još je čekaju dvoboji s favoritom Danskom, jakim Islandom i hit-momčadi prvenstva Nizozemskom.

Bila je to daleko najlošija utakmica Hrvatske na ovom prvenstvu. Kako je i pomoćnik izbornika Ivano Balić to analizirao na poluvremenu, na početku se loše stajalo u obrani, Crna Gora je stvorila prednost, a u napadu se počelo žuriti. Nekoliko tehničkih grešaka i ishitrenih udaraca dodatno su odvojile Crnu Goru te su s najvećom prednošću od +6 i zaključili poluvrijeme, što su održali i do kraja utakmice.

Kod Hrvatske je najsigurniji bio Ivan Čupić (7/8 realizacija), dok je ostatak napada bio ispod razine na kojoj je bio dosad na prvenstvu. Izostao je doprinos Martinovića (1/5) i Lučina (2/5), a Cindrić je morao forsirati pa je uz pet golova imao i isto toliko promašenih udaraca.