23.8 C
Dubrovnik
Nedjelja, 6 srpnja, 2025
HomeVijestiŽUPANIJA: 33 nova slučaja zaraze, četiri osobe na respiratoru

ŽUPANIJA: 33 nova slučaja zaraze, četiri osobe na respiratoru

U Dubrovačko-neretvanskoj županiji u posljednja 24 sata zabilježena su 33 nova slučaja zaraze koronavirusom.

Radi se o 16 osoba muškog i 17 osoba ženskog spola: deset iz Dubrovnika, devet iz Konavala, četiri iz Župe dubrovačke, tri iz Metkovića i Ploča te jednoj iz Dubrovačkog primorja, Lumbarde, Slivnog i Trpnja.

Izliječeno je 30 osoba: 19 iz Dubrovnika, tri iz Korčule i Metkovića, dvije iz Dubrovačkog primorja te jedna iz Ploča, Slivnog i Vela Luke.

U posljednja 24 sata obrađen je 581 uzorak, a od početka pandemije analizirano je ukupno 127 050 uzoraka.

U OB Dubrovnik hospitalizirano je 28 osoba pozitivnih na koronavirus. Četiri pacijenta zahtijeva intenzivnu skrb i nalaze se na respiratoru.

U samoizolaciji je 561 osoba, a u posljednja 24 sata nije zabilježen slučaj kršenja mjere samoizolacije. Od početka pandemije utvrđeno je ukupno 935 slučajeva kršenja samoizolacije.

Stožer CZ DNŽ i dalje apelira na građane da se drže svih propisanih mjera od strane Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo i Stožera civilne zaštite RH.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Danas objavljeno

Dubrovnktv.net

Najnoviji komentari

KOMENTAR TJEDNA