Na 7. sjednici Gradskog vijeća Grada Dubrovnika jednoglasno je odlučeno o dobitnicima javnih priznanja Grada Dubrovnika za 2025. godinu, koja se dodjeljuju povodom Dana Grada Dubrovnika i Feste svetog Vlaha.
Laureate su, nakon glasovanja vijećnica i vijećnika na zatvorenom dijelu sjednice, a na temelju prijedloga Odbora za javna priznanja, objavili predsjednik Gradskog vijeća Marko Potrebica i predsjednica Odbora za javna priznanja Olga Muratti te su uputili čestitke nagrađenima.
Odlukom Gradskog vijeća dobitnici Nagrade Dubrovnika za životno djelo su:
– Lucijan Lući Capurso, za izniman i trajan doprinos glazbenoj kulturi, promicanju dubrovačkog identiteta i očuvanju duha živog Grada kulture.
– Miljenko Bratoš (posmrtno), za nemjerljiv doprinos uspostavi obrane Grada u Domovinskom ratu i trajni doprinos njegovoj slobodi.
– prof. dr. sc. Slobodan Lang, dr. med. (posmrtno), za ključnu ulogu u organizaciji Konvoja Libertas i izniman humanitarni, moralni i civilizacijski doprinos Dubrovniku u vrijeme njegove potpune blokade.
Nagrada Dubrovnika dodjeljuje se:
– Božu Grčiću, najstarijem živućem dubrovačkom festanjulu, za životnu posvećenost Festi svetog Vlaha i očuvanju tradicije i identiteta Grada Dubrovnika
TV intervju s dundom Božom Grčićem pogledajte OVDJE
– prof. dr. sc. Nenadu Jasprici, za dugogodišnji znanstveni, obrazovni i javni rad kojim je Dubrovnik afirmirao kao grad znanja, znanosti i odgovornog odnosa prema prirodnoj i kulturnoj baštini, posebno baštine Malostonskog zaljeva, Rijeke dubrovačke, otoka Lokruma i povijesne jezgre
– Košarkaškom klubu Dubrovnik, za osam desetljeća kontinuiranog djelovanja i izniman doprinos razvoju sporta te promociji Dubrovnika
– Andriji Seifriedu, za dugogodišnji doprinos kulturnom životu Grada kroz organizaciju likovnih događanja i promicanje umjetnosti
– Mirej Stanić, za izniman, dugogodišnji i kontinuirani doprinos kazališnoj umjetnosti i kulturnom identitetu Dubrovnika.
Javna priznanja Grada Dubrovnika dodjeljuju se pojedincima i pravnim osobama za iznimna postignuća i doprinos razvoju Grada, njegovu ugledu, identitetu, kulturi, znanosti, sportu, očuvanju baštine te društvenom i javnom životu, a prigodom blagdana Svetoga Vlaha, ujedno Dana Grada Dubrovnika, Nagrade će se laureatima uručiti na svečanoj sjednici Gradskog vijeća 2. veljače.





