28.8 C
Dubrovnik
Četvrtak, 21 kolovoza, 2025
HomeSportKAKVA DRAMA U GRUŽU Jug na peterce izgubio od Jadrana

KAKVA DRAMA U GRUŽU Jug na peterce izgubio od Jadrana

Splitski Jadran je na samo jednu utakmicu, točnije pobjedu udaljen od obrane naslova prvaka države. U Dubrovniku je, u drugoj utakmici finala doigravanja, Jadran pobijedio domaći Jug Adriatic osiguranje 15:13 boljim izvođenjem peteraca. Nakon četiri četvrtine uzbudljive i vrlo zanimljive, izjednačene utakmice bilo je 11:11.

U cjelini gledano, utakmica dostojna finala zemlje svjetskih prvaka! Sjajan, neizvjestan, dinamičan susret. Utakmica s ukupno čak 7 poravnanja, s čestim, pa i velikim obratima, odličnim pojedincima. Od obojice vratara (u biti i sve trojice jer se Popadiću i Marceliću pridružio u raspucavanju peteraca i Anić), pa preko genijalnih poteza, lijepih golova Žuvele, Fatovića, Burića, Butića…

Jug je poveo brzo, u 2. minuti s 2:0, manirom zamalo ‘munjevitog rata’ u kojem su Dubrovčani majstori. No, gosti su uspjeli na za njih na vrijeme pohvatati konce igre pije nego li im ispuznu iz ruku. Prvo Fatović za 2:1, a onda u zadnjoj sekundi uvodne dionice i Dužević za 2:2.

Početkom druge četvrtine ponovo na sceni Fatović koji čuvan od odličnog Burića uspijeva pronaći desni donji kut gola sjajnog Popadića. Bilo je to prvo vodstvo Jadrana na utakmici (2:3), s tim da su gosti imali priliku otići već tada na dva gola prednosti. Nisu uspjeli Splićani u tomu, ali jesu Dubrovčani. Tri gola zaredom su dali jugaši – prvo Žuvela i Kržić do kraja druge četvrtine (4:3), pa onda u prvom napadu u trećoj dionici i Burić (5:3). U tom, samom začetku treće četvrtine, kada je drugi put domaćin poveo s dva gola prednosti, u dionici za koju se u vaterpolu zna reći da često presuđuje pobjednika, malo je tko mogao pomisliti da taj pobjednik neće biti baš domaćin.


Jer, imao je Jug Adriatic osiguranje vodstvo od 2 gola, suparnik teških problema s igračem više (1-6), Harkov opterećen s 2 osobne, a vratar Gospara Popadić briljantan (8 obrana). No, u nekoliko sljedećih minuta upravo ove četvrtine, sve se iz temelja promijenilo.

Četiri uzastopna gola gostiju. Prvo Marinić Kragić, s desne strane, u prvom napadu nakon prethodno primljenog gola. Pet minuta do kraja dionice, Amerikanac Daube je krenuo u kontru, ostavio Butića pokraj kojeg je bio nečuvanim, a reprezentativac Jadrana je iskoristio ponuđeno. Nešto kasnije, Vrlić je s 2 metra pogodio jer je kasnio Kržić, a onda minutu do kraja treće četvrtine Butić, s desnog krila, ali potpuno iskosa, tzv. mrtvog kuta uspijeva pogoditi mrežu domaćina. Jadran je sada vodio 7:5. U zadnjoj minuti još po jedan gol na svakoj strani (Žuvela, 6:7 odnosno Marinić Kragić, 6:8).

U četvrtoj je četvrtini na red došao domaćin – Daube i Lazić pogađaju za izjednačenje, iako je nešto samo malo ranije Marcelić obranio peterac velikom Jokoviću.
Fatović je potom opet pogodio (8:9), ali sada iz igre i Joković pogađa (9:9), a onda puni obrat – Franko Lazić, sa srednjeg vanjskog, od vratnice u gol za 10:9 vodstvo jugaša, dvije minute do kraja. Ništa nije gotovo jer Radović izjednačava (10:10), a samo 31 sekundu do kraja Loren Fatović ‘stavlja’ i četvrtu svoju loptu u utakmicu u suparničku mrežu (10:11).
Jugaši su krenuli u odsutni napad, zaplivao je naprijed jasno i vratar Popadić, da bi 5 sekundi do kraja Daube pogodio za 11:11 i peterce!


U njima, u prve tri serije svi precizni, da bi onda trener Marelja između vratnica Jadrana poslao Matu Anića, a ovaj je prvo primorao Burića da pogodi vratnicu, dok je Daubeu obranio udarac. Sjajno finale u Gružu!

Sljedeća, treća utakmica finala Prvenstva Hrvatske na rasporedu je u utorak, 28. svibnja od 19.00 sati i ponovo naravno uz prijenos na HTV 2.

IZVOR: HVS

.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Danas objavljeno

Dubrovnktv.net

Najnoviji komentari

KOMENTAR TJEDNA