22.9 C
Dubrovnik
Četvrtak, 2 srpnja, 2026
HomeVijestiVlahušić uspio u izuzeću suca Meškina, sada traži da se suđenje premjesti...

Vlahušić uspio u izuzeću suca Meškina, sada traži da se suđenje premjesti sa splitskog suda

Andru Vlahušiću nastavit će se suđenje za aferu Revelin po optužnici da je pogodovao u slučaju najma Revelina obrtu Lukše Frankovića i time oštetio gradski proračun. Suđenje traje od 2020. godine, a na Županijskom sudu u Splitu Vlahušić je sada uspio dobiti izuzeće predsjednika vijeća, suca Dinka Mešina, potvrdio nam je glasnogovornik Županijskog suda u Splitu Neven Cambj.

No to nije sve. Vlahušić je podsjetimo, prije dva mjeseca osim izuzeća suca Mešina zatražio i izuzeće još niza drugih sudaca između ostalog predsjednika Županijskog suda i zamjenika predsjednika Županijskog suda u Splitu.

-Vlahušiću je usvojen samo zahtjev za izuzećem Predsjednika vijeća suca Mešina, ali ne i ostala dva člana vijeća, suca Zorana Ivaniševića i sutkinje Ankice Boban iako ona uskoro ide u mirovinu pa će je netko u tom vijeću morati zamijeniti silom prilika. Odbijen je prijedlog za izuzećem svih sudaca ovog suda kao i Predsjednika Suda i zamjenika suda. Međutim, Vlahušić je tražio i da se suđenje delegira s Županijskog suda u Splitu na neki drugi nadležni sud jer se njemu tobože ovdje ne može pravično suditi, ali o tome odlučuje Visoki kazneni sud pa je trenutačno spis na Visokom kaznenom sudu koji će donijeti odluku o tom prijedlogu za delegaciju suđenja na neki drugi sud – objašnjava glasnogovornik Canbj.

Dodaje da je gotovo sigurno da nova rasprava neće biti zakazana prije jeseni jer će ako se odbije Vlahušićev novi prijedlog, novom sucu trebati vremena da se upozna s predmetom.

Podsjetimo kako je spis već bio na Visokom kaznenom sudu koji je odlučivao o izuzeću predsjednika Županijskog suda u Splitu, a Vlahušić je već u nekoliko navrata prije odgađao održavanje ročišta zbog bolesti.

1 COMMENT

  1. Nadam se da će ova fukara završit u zatvoru a da će Porezna uprava obaviti nadzor njegove imovine.
    Zovu taksiste i sitne obrtnike i maltretiraju ih oko imovine a ovaj ima stanove i viletinu u Primorju a Porezna ništa.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Danas objavljeno

Dubrovnktv.net

Najnoviji komentari

KOMENTAR TJEDNA