Gimnazijalci koji su maturirali 1976. godine slave 50 godina od završetka srednje škole i zaključenja jednog, te otvaranja novog životnog poglavlja. Izreka koja se često u vrijeme dok su još postojali spomenari, ispisivala na njegovim stranicama, a glasila je – Od kolijevke pa do groba najljepše je đačko doba – poprima pravo značenje u zrelosti života. Organizatori ove velike proslave koja kroz različite programe traje čak tri dana, a počinje u petak, 3. srpnja, toga su itekako svjesni – srednjoškolski se dani pamte po prijateljstvu, anegdotama, ljubavima, obružavanjima, impicavanjima … a prigoda u kojoj se slavi pola stoljeća od mature, idealna je za podijeliti uspomene u smijehu s nostalgičnom notom, prisjetiti se, uvijek lijepih trenutaka, saznati gdje je tko i kako je proveo život otkad su napustili zajednički razred ili gimnazijske hodnike u kojima su se viđali.
Ovo je ujedno i poziv za sve gimnazijalce koji su maturirali 1976. da se pridruže i novim uspomenama nastave vremensku lentu na kojoj već postoje brojni zajednički doživljaji.










