27.3 C
Dubrovnik
Utorak, 23 lipnja, 2026
HomeVijestiJEDNO SRCE - JEDNA DUŠA Na Srđu prigodno obilježen završetak ovogodišnje hodnje...

JEDNO SRCE – JEDNA DUŠA Na Srđu prigodno obilježen završetak ovogodišnje hodnje branitelja od Vukovara do Dubrovnika

Predsjednik Gradskog vijeća Grada Dubrovnika Marko Potrebica danas se susreo s članovima Udruge hrvatskih dragovoljaca Domovinskog rata Krapinsko-zagorske županije na Srđu, gdje je prigodno obilježen završetak ovogodišnje 5. tradicionalne hodnje hrvatskih branitelja „Jedno srce – jedna duša od Vukovara do Dubrovnika“.

Šest hrvatskih branitelja i stradalnika Domovinskog rata pješačilo je 22 dana od vukovarskog Vodotornja do Srđa u Dubrovniku, prelazeći 30 kilometara dnevno i simbolično povezujući dva grada heroja. Na tom putu već petu godinu daju počast poginulim braniteljima, druže se s građanima i suborcima te povezuju sve hrvatske županije. Projekt širi poruke zajedništva, prijateljstva i solidarnosti, a istovremeno pridonosi prevenciji društveno neprihvatljivih ponašanja, zlouporabe alkohola i droga te prevenciji suicida.

Pokrovitelj projekta je Vlada Republike Hrvatske, a logističku potporu pružaju Ministarstvo obrane Republike Hrvatske, Ministarstvo unutarnjih poslova  i Ministarstvo hrvatskih branitelja.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Danas objavljeno

Dubrovnktv.net

KOMENTAR TJEDNA