Požar iz Crne Gore prebacio je u Konavle i zahvatiio vrh Bjelotine, potvrdio nam je županijski vatrogasni zapovjednik Stjepan Simović te dodao kako je zatražio pomoć dva kandera koji bi na požarište trebali stići kroz pola sata.
“Požar je jako visoko u brdu, teren je nepristupan, lokacija jako gruba. Poučen prošlim iskustima pozvao sam jutros odma dva kanadera. Nadamo se da ćemo tako požar smekšati a onda ga nastaviti gasiti s terena”.
“Na terenu je trenutačno 15 ljudi koji kršče trasu do vrhu brda zahvaćenog požaro. Procijena je da nam u ovom trenutku ne treba više ljudi, ali ako ga ne stavimo gore po kontrolu treba će nam i dodatne snage”, zaključio je Simović.
U međuvremenu, a kako je najavio Simović, na požarište su stigla dva kanadera.
FOTO: Ilustracija






